Trzebińscy unihokeiści zdobyli brąz na Mistrzostwach Polski
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Unihokeju. To wyjątkowe osiągnięcie dziewcząt i chłopców z tej szkoły, które świadczy o ich wielkim zaangażowaniu i determinacji.
 1. SP 3 Trzebinia zdobyła dwa brązowe medale.
 2. Turniej odbył się w Elblągu.
 3. Dziewczęta wygrały dramatyczny mecz o brązowy medal.
 4. Tomasz Tylek został najlepszym bramkarzem turnieju.

W Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Unihokeju, w których uczestniczyło ponad 70 szkół z całego kraju. Mecze były rozgrywane w pięciu różnych halach sportowych. Unihokeiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini zdobyli tam dwa brązowe medale, co jest znaczącym sukcesem dla tej placówki.

W kategorii dziewcząt, decydujący mecz o trzecie miejsce miał niezwykle dramatyczny przebieg. Na siedem sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, drużyna przegrywała 1:3. Jednak Maja Głogowska zdobyła gola, który dał szansę na wyrównanie. Dosłownie równo z końcową syreną, Zuzia Ziętko strzeliła wyrównującego gola. W serii rzutów karnych znakomicie spisała się bramkarka Ola Tylek, która obroniła sześć strzałów, a decydującego karnego strzeliła Sabina Szczuka.

Trener Paweł Raj z dumą relacjonował: „Mecz decydujący o brązowy medal w kategorii dziewcząt miał dramatyczny przebieg. Na siedem sekund przed upływem regulaminowego czasu przegrywaliśmy 3:1. Po golu Mai Głogowskiej złapaliśmy kontakt, a wyrównującego gola równo z końcową syreną zdobyła Zuzia Ziętko. W karnych świetnie w bramce spisała się Ola Tylek, która obroniła sześć rzutów karnych, a decydującego karnego strzeliła Sabina Szczuka”.

Wyniki meczów dziewcząt przedstawiały się następująco:

 • SP 3 Trzebinia - ZSP Pustków 8:2
 • SP 3 Trzebinia - SP Nowe Zduny 10:0
 • SP 3 Trzebinia - SP Zakrzyn 3:2
 • SP 3 Trzebinia - SP Radzewia 0:3
 • SP 3 Trzebinia - SP Godkowo 4:5
 • SP 3 Trzebinia - SP Brudzew 3:3 (karne 2:1)

W skład drużyny dziewcząt weszły: Weronika Kuglin, Aleksandra Tylek, Zuzanna Ziętko, Sabina Szczuka, Paulina Kamoda, Magdalena Nowotarska, Julia Kolbiarz, Maja Głogowska, Natalia Mędrzyk, Julia Jachym.

Również chłopcy z SP 3 Trzebinia zdobyli brązowy medal w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju zaprezentowali znakomitą formę, pokonując takie szkoły jak SP Góra św. Małgorzaty (2:1), SP Pruszcz (2:0) oraz remisując z SP Bierzwnik (1:1). Choć przegrali z SP 2 Sanok (2:3) oraz SP 6 Nowy Targ (0:1), ostatecznie udało im się zdobyć trzecie miejsce.

Wyniki meczów chłopców przedstawiały się następująco:

 • SP 3 Trzebinia - SP Góra św. Małgorzaty 2:1
 • SP 3 Trzebinia - SP Bierzwnik 1:1
 • SP 3 Trzebinia - SP Pruszcz 2:0
 • SP 3 Trzebinia - SP 2 Sanok 2:3
 • SP 3 Trzebinia - SP 6 Nowy Targ 0:1

Chłopcy, którzy zdobyli brąz to: Tomasz Tylek, Szymon Raj, Tomasz Kurdziel, Tomasz Rzepecki, Adam Worobiec, Jan Żak, Bartosz Głownia, Marcin Koselski. Tomasz Tylek został również wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Trener Paweł Raj podkreślił, że SP 3 Trzebinia była jedną z dwóch szkół, które zdobyły medale w dwóch kategoriach wiekowych, co jest niezwykłym osiągnięciem i powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.


Według informacji z: Urząd Miasta w Trzebini