Zachęcamy mieszkańców do rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 Trzebini (skrzydło dawnego gimnazjum). Są wolne terminy na ten miesiąc!

Powszechny Punkt Szczepień w TrzebiniPSP uruchomiono w maju. W jego uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. wojewoda Łukasz Kmita, starosta Andrzej Uryga i burmistrz Jarosław Okoczuk

Wkrótce wakacje. Przed wyjazdem warto się zaszczepić. Rejestrując się już teraz, jest szansa na otrzymanie wszystkich dawek szczepionki jeszcze przed urlopem.

Zaszczepić się można m.in. w Punkcie Szczepień Powszechnych w Trzebini. Czynny jest on codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00.

W PSP na osiedlu Widokowym w Trzebini do dyspozycji pacjentów są dwie sale szczepień, punkty rejestracji, a także sala do odpoczynku po szczepieniu.
Wyznaczono też dedykowane miejsca postoju: parking przy ul. Młoszowskiej, dwupoziomowy parking w pobliżu targowiska miejskiego, miejsca postojowe przy ul. Wiśniowej. Na parkingu przy szkole mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne lub osoby mające trudności z poruszaniem się!

Do PSP rejestrować się można poprzez:

  • infolinię 989,
  • e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333,
  • dodatkowo Urząd Miasta w Trzebini uruchomił dedykowane numery telefonów kontaktowych, pod którymi również można się zarejestrować na szczepienia do PSP: 788 550 263 lub 602 462 060. Uwaga: rejestracja wyłącznie w godzinach pracy Urzędu Miasta w Trzebini.

Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mają pierwszeństwo szczepienia. Wystarczy, że zgłoszą się do placówki. Nie muszą dzwonić na infolinię czy wypełniać formularza rejestracyjnego. Ich opiekunowie również są uprawnieni do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.