Jeszcze przed startem sezonu kąpielowego nad Balatonem powstanie nowoczesny, całoroczny kompleks ratowniczo-sanitarny dla wszystkich odwiedzających najpopularniejszy akwen w okolicach. Urząd Miasta niedawno rozstrzygnął przetarg na budowę, która zakończyć ma się najpóźniej w czerwcu tego roku.

 sanitariaty balaton02.2019

 

Całoroczny kompleks ratowniczo-sanitarny zwiększy bezpieczeństwo i zapewni komfortowe warunki dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających Balaton nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale przez cały rok. W budynku powstanie kilkanaście toalet, natryski i przebieralnie. Nie zabraknie także pomieszczenia dla matek z dzieckiem oraz osób z niepełnosprawnościami. Ważnym elementem kompleksu będzie specjalne pomieszczenie dla ratowników oraz aneks medyczny. Zgodnie z projektem budynek nie tylko będzie doskonale dopasowany do obecnego wyglądu infrastruktury nad zbiornikiem, ale będzie też ekologiczny – woda w kompleksie podgrzewana będzie dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii (solarów słonecznych), a ogrzewanie oparte będzie o ekologiczną pompę powietrzną.

 

- Powstaniem tego kompleksu symbolicznie rozpoczynamy kolejny etap zmian nad Balatonem – moim celem jest, aby „Serce Trzebini” biło przez cały rok. Jeszcze przed startem sezonu chcę ogłosić kolejną atrakcję, która pojawi się nad zmodernizowanym akwenem i zapewni zainteresowanie tym miejscem przez cały rok. Już dziś wychodzimy nowej inwestycji naprzeciw, budując nowoczesny kompleks sanitarno-ratowniczy, standard nad każdą atrakcją tego typu – informuje burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

 

Przypomnijmy, że budowa nowoczesnych sanitariatów zaraz po modernizacji Balatonu była zapowiadana przez Jarosława Okoczuka (wówczas zastępcę burmistrza) jeszcze w zimie ubiegłego roku. Tymczasowe władze gminy, które w maju 2018 roku odbierały inwestycje, nie zadbały o stworzenie nowoczesnego budynku, nie zaplanowały także tego zadania w budżecie na obecny rok. Dzięki determinacji burmistrza Okoczuka udało się znaleźć środki na inwestycję, która będzie służyła mieszkańcom już od tegorocznych wakacji.

 

Całkowity koszt budowy nowoczesnego kompleksu ratowniczo-sanitarnego po przetargu szacowany jest na niewiele ponad 500 tys. zł netto. Gmina otrzyma zwrot podatku VAT. Planowany kompleks będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków w całym regionie.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.