To hasło przewodnie kampanii billboardowej, promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce, a konkretnie inwestycje, zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu, które są dedykowane zimowemu wypoczynkowi w regionie.

Zima wypoczywaj w Malopolsce grafika
Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców do zwiedzania Małopolski zimą.

- Małopolska to miejsce o szczególnych walorach turystycznych. Dzięki wspaniałemu dziedzictwu, a także świetnej ofercie związanej z wypoczynkiem każdego roku przyciąga coraz większe rzesze turystów, zwłaszcza miłośników „białego szaleństwa”. Dlatego małopolskie ośrodki sportowe i turystyczne stawiają na dynamiczny rozwój i poszerzenie oferty. Jest to możliwe dzięki wsparciu funduszy unijnych – mówi Witold Kozłowski, Marszałek Małopolski.

Zwiedzaj! Odpoczywaj! Odkrywaj!

W regionie nie brakuje ośrodków rekreacji i sportów zimowych, a także instytucji, które oferują urozmaicone formy zimowego wypoczynku. Ponad 60 ośrodków narciarskich, co najmniej 300 wyciągów oraz setki kilometrów tras zjazdowych i biegowych czeka na turystów, którzy zawitają w sezonie do małopolskich miejscowości.

Ale to nie wszystko. Ci, którzy nie jeżdżą na nartach lub szukają spokojniejszych form rekreacji, mogą spędzić czas na spacerach ścieżkami przyrodniczymi lub odwiedzić miejscowości uzdrowiskowe, które zachęcają do wypoczynku w parkach zdrojowych. W Krynicy – Zdroju, Rabce – Zdroju, Wysowej czy Muszynie znajdziemy nie tylko świeże powietrze, ale także siłownie zewnętrzne, pijalnie wód mineralnych, ścieżki spacerowe i lodowiska. W większości to inwestycje, które powstały przy wsparci unijnych środków.

- Fundusze europejskie pozwoliły na realizację wielu inwestycji, dzięki którym oferta turystyczna Małopolski jest tak bogata i konkurencyjna. Stale przybywa nowych stacji narciarskich, a starsze obiekty poddawane są modernizacji. Prawdziwy renesans przeżywają w ostatnim czasie ośrodki narciarstwa biegowego, które są przebudowywane i dostosowywane do przyjęcia amatorów tego zimowego sportu – podkreśla Łukasz Smółka, Wicemarszałek Małopolski.

Więcej na stronie internetowej https://www.fundusze.malopolska.pl

(żródło: UMWM Kraków)