Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Pokaż, co masz na strychu". Jej finałem będzie wystawa "staroci" czyli narzędzi, wyrobów artystycznych i rzemieślniczych, przedmiotów codziennego użytku zebranych przez dzieci ze strychów i piwnic mieszkańców miejscowości i odnowionych podczas trwania projektu. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

W programie zajęć znajdują się takie pozycje jak: wycieczki piesze po okolicy, wyjazdy na basen, wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie , warsztaty z leśnikiem - dzięki którym dzieci zapoznają się ze światem roślinnym i zwierzęcym, występującym w Puszczy Dulowskiej, spotkanie z pszczelarzem, który wprowadzi w tajemniczy świat pszczół i opowie o ich roli w przyrodzie oraz wpływie na nasze życie, a także, co każdy z nas może zrobić aby zapobiec ciągle zmniejszającej się ich populacji.

Przeprowadzane będą konkursy plastyczne, quizy, zawody sportowe. Podczas zajęć plastycznych będziemy uwalniać twórczą ekspresję poprzez: malowanie na szkle, papierowe witraże, rysunek. Powstawać będą prace z modeliny, masy papierowej, masy solnej. Tworzyć będziemy biżuterię: kolczyki, bransoletki, wisiory. Oprócz tego przez cały czas będą wykonywane prace mające przywrócić dawną świetność i blask "starociom" zebranym od mieszkańców. Nie zabraknie także wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Każdy uczestnik zajęć ma zapewniony poczęstunek.Projekt realizowany jest od 29.07 do 7.08 w Domu Kultury w Dulowej.