PCKU zaprasza wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, bez względu na wiek, aktualny poziom wykształcenia i sytuację życiową, wszystkich, którzy chcą zamiany w swoim życiu zawodowym. Nauka w PCKU jest bezpłatna.

Trwa rekrutacja do Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie

Osoby dorosłe mają możliwość nieodpłatnego uzupełnienia wykształcenia, zdobycia lub zmiany kwalifikacji zawodowych w szkole policealnej lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Warunkiem zapisania się do szkoły policealnej jest posiadanie wykształcenia średniego, matura nie jest konieczna. Natomiast kwalifikacyjne kursy zawodowe to oferta dla każdego, bez względu na poziom wykształcania. Obie te formy kształcenia pozwalają uzyskać dyplom zawodowy, z suplementem w języku angielskim, uznawany w całej Unii Europejskiej.

PCKU w Chrzanowie prowadzi kształcenie w zawodach: technik usług kosmetycznych,  fryzjer, technik rachunkowości, technik informatyk, magazynier – logistyk, technik obsługi turystycznej, florysta, terapeuta zajęciowy, technik masażysta, opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, technik sterylizacji medycznej, kucharz, cukiernik i nowy zawód w ofercie - elektryk.

Pogodzenie nauki z obowiązkami zawodowymi czy rodzinnymi z pewnością jest trudne, ale możliwe. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, w weekendy. Tylko w zawodach technik masażysta i terapeuta zajęciowy zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym, trzy razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Wysiłek na pewno się opłaci. Uwieńczeniem nauki są egzaminy zawodowe, na których sprawdzane są praktyczne umiejętności. Dyplom zawodowy to nie jedyna korzyść z podjęcia kształcenia. Podjęcie nauki w późniejszym wieku, przełamanie psychicznych barier, często jest impulsem do innych działań, dodaje energii.

Podjęcie nauki nie obciąża budżetu domowego. Nauka jest bezpłatna, słuchacze nie wnoszą żadnych opłat.

PCKU mieści się w Chrzanowie w centrum miasta, przy ul. Focha 3.

Więcej informacji o ofercie i warunkach kształcenia w Powiatowym Centrum Kształcenia ustawicznego  można naleźć na stronie internetowej www.pcku.edu.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.