WYPADKI NA DROGACH NASZEGO POWIATU

17.10.2018r. na terenie powiatu chrzanowskiego miały miejsce dwa wypadki drogowe.

Pierwszy z nich wydarzył się   o godz. 14:46 w Chrzanowie  na ul. Skłodowskiej -  Curie.

Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem m-ki Renault, 70 - letni mieszkaniec Chrzanowa, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 58 - letniemu rowerzyście, mieszkańcowi tej samej gminy.    W wyniku zdarzenia ranny został rowerzysta. Uczestników poddano badaniu na zawartość alkoholu  w wydychanym powietrzu z wynikiem – 0,00mg/l. Pokrzywdzony rowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany przez załogę Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Drugi wypadek  zaistniał o godz. 18:27 w Libiążu  na ul. Chrzanowskiej   w masywie leśnym.

Jak wstępnie ustalono, kierujący motocyklem marki Ducati, 30- letni mieszkaniec Trzebini, jadąc w kierunku miejsca zamieszkania, po zakończonym manewrze wyprzedzania pojazdów, by uniknąć  najechania na poprzedzający go pojazd, przekroczył oś jezdni. Następnie motocyklista stracił panowanie nad prowadzonym jednośladem i uderzył w pojazd  marki VW Tiguan kierowany przez  43 - letniego mieszkańca Oświęcimia.

W wyniku zderzenia kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Kierowcę VW Tiguan poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00mg/l.

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi postępowanie nadzorowane przez tutejszą Prokuraturę Rejonową , którego celem jest wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności  tragicznego zdarzenia drogowego.

 

Policja prosi o rozwagę, doskonała pogoda może sprzyjać nadmiernej dekoncentracji za kierownicą.  Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że uczestnikami ruchu drogowego są nie tylko kierujący samochodami, ale również piesi, rowerzyści i motocykliści.

Komentarze   
-3 #1 Nowak 2018-10-22 09:53
W sprawie wypadku proszę rodzinę Potrąconego Pana na rowerze o kontakt na email:
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.