Wizyta funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zespole Szkół w Mętkowie

12.12.2018r. na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Mętkowie, przedstawiciele  Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przeprowadzili prelekcję  z uczniamim klasy piatej tej placówki oświatowej. 

Temat  pogadanki  związany był z przeciwdziałaniem narkomanii. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych związanych z zażywaniem i posiadaniem narkotyków.

Podczas prelekcji w sali lekcyjnej obecna była również Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babicach  Amelia Buczek, która po zakończeniu pogadanki  przekazała na ręce nauczyciela  Edyty Siemek zakupione przez GKRPA  Narkogogle pokazujące samopoczucie i percepcję po zażyciu marihuany. 

Poprzez NARKOgogle dzieci mogły sprawdzić, jaki wpływ palenie marihuany ma  na zdolność wykonywania prostych zadań, bowiem  symuluje takie skutki jak:

  • zaburzenia koncentracji i koordynacji,
  • spowolnienie czasu reakcji,
  • uczucie nudności

 

Bardzo cieszymy sie z zakupu tak trafnego i przydatnego narzędzia profilaktycznego. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.