Troje nietrzeźwych kierujących, w tym jeden rowerzysta odpowie za prowadzenie pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Dwóch z nich spowodowało kolizje.

10 marca około godz. 8:15 dyżurny chrzanowskiej komendy został  powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego rowerzysty na ul. Jaworznickiej w Balinie. Jak ustalono, 37 – letni nietrzeźwy rowerzysta jadąc drogą publiczną nie zachował ostrożności i uderzył w nissana kierowanego przez 27 –latkę, po czym pieszo próbował uciec z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez patrol i poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskując wynik ponad 2 promile.

O drugim  nietrzeźwym kierowcy tego samego dnia około godz. 16,  zaalarmował pokrzywdzony 21 – latek z Libiąża, który zbliżając się swoim samochodem do ronda na ul. Zielonej w Chrzanowie został staranowany przez kierowcę mitshubishi. Kierowca tego auta jadąc  z naprzeciwka  z impetem wjechał na rondo uszkodził znak drogowy, wjechał w samochód pokrzywdzonego, a następnie nie zatrzymując się odjechał. Drogę swojej ucieczki zakończył jednak około 300 metrów na ogrodzeniu.  Tam został ujęty przez  właściciela posesji i przekazany policjantom.  Został poddany badaniu na trzeźwość, z wynikiem blisko 1 promil. Jak się okazało, 30- latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód został odholowany administracyjnie na koszt właściciela.

11 marca około godz. 23:20,  o kolejnym nietrzeźwym kierującym  zaalarmował  Policję świadek. Według jego opisu kobieta, która wyjechała ze stacji paliw samochodem m-ki audi była nietrzeźwa. Mundurowi zatrzymali  30-latkę, która wydmuchała 2,8 promila, nie posiadała uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdu  oraz wysoka grzywna.

Policja kolejny raz apeluje ! Wsiadając  za  kierownicę w stanie nietrzeźwości stwarzasz bardzo realne zagrożenie na drodze  nie tylko dla życia i zdrowia własnego ale również innych uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie !!!