Ferie – wypoczynek i edukacja.

Od 14 stycznia 2019 r. trwa zimowy odpoczynek dzieci i młodzieży od zajęć szkolnych. Nie mniej jednak uczniowie wraz z swoimi opiekunami chętnie uczestniczą w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych związanych z tematyką bezpiecznych zachowań w trakcie zimowych zabaw oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Propagując bezpieczne postawy oraz przybliżając specyfikę zawodu policjanta, w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie prowadzone są przez specjalistów zajęcia do których zostali zaproszeni;

  • uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini
  • zuchy, harcerze oraz sympatycy Związku Harcerstwa Polskiego w Chrzanowie
  • dzieci i młodzież z zimowiska Centrum Usług Socjalnych w Chrzanowie,

a w najbliższym czasie w naszej jednostce pojawią się przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” w Chrzanowie.

Prelekcje nt. bezpiecznego wypoczynku, promowania służb mundurowych, połączone są z zwiedzaniem ciekawych pomieszczeń w budynku KPP w Chrzanowie; strzelnica, „Niebieski Pokój” z lustrem weneckim, atelier technika kryminalistyki, pomieszczenia Oficera Dyżurnego.

Policjanci z powiatu chrzanowskiego życzą najmłodszym zdrowego i bezpiecznego dalszego wypoczynku.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.