19 listopada br. kilka minut przed godz. 19:00 dyżurny chrzanowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o o palącej się sadzy w kominie w jednym z domów w miejscowości Luszowice. Z zgłoszenia wynikało, że domu mogą znajdować się dwie osoby. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol Policji.

Jak okazało się płonął opuszczony dom. Jeden z mężczyzn przebywający w środku zdołał opuścić pomieszczenia. Niestety w trakcie akcji gaśniczej w środku ujawniono zwłoki 65 – letniego mężczyzny właściciela budynku. Trwają policyjne czynności, które pozwolą wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia.

Przypominamy, że trwają działania policjantów, które mają na celu dotarcie do jak największej liczby osób narażonych na wychłodzenie, zwłaszcza osób bezdomnych. Policjanci apelują, by każdorazowo widząc osobą bezdomną nie przechodzić koło niej obojętnie.  Pamiętajmy, że przy niskich temperaturach w bardzo szybkim czasie dochodzi do wychłodzenia organizmu. Osoby bezdomne, które szukają schronienia w opuszczonych budynkach, pustostanach i altankach chcąc się ogrzać wykorzystują różne źródła ognia, które niejednokrotnie są śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli mamy wiedzę o takich osobach dzwońmy na numer alarmowy 112.