Oczyszczacze powietrza: Zmniejsz alergie dzięki najlepszym urządzeniom do oczyszczania powietrza

Powietrze wewnątrz domu może być nawet pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz, dzięki takim zanieczyszczeniom jak sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni, roztocza i inne alergeny czające się w dywanach i na ścianach. I choć nie ma prostej recepty na nieszczelny dach lub nieszczelne okno, inwestycja w oczyszczacz powietrza jest jednym z najlepszych sposobów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza, będące zaawansowaną wersją zwykłego domowego nawilżacza, działa poprzez rozróżnianie cząsteczek mniejszych niż 1 mikron (mikrometr). Następnie wykorzystuje jedną z kilku metod do wychwycenia tych cząstek, gdy przechodzą przez jego filtry. Chociaż zwykle myślimy o oczyszczaczach powietrza jako o środkach do zwalczania takich rzeczy jak dym tytoniowy lub zapachy zwierząt domowych, są one w rzeczywistości jednym z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania alergenów w pomieszczeniach, takich jak roztocza i pyłki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas zakupów oczyszczacza powietrza. Po pierwsze, zdecyduj, co chcesz zwalczyć. Czy próbujesz zmniejszyć ilość alergenów, takich jak roztocza i pyłki? A może chcesz wyeliminować zapachy, takie jak dym papierosowy lub zapachy zwierząt domowych? W przypadku alergii, będziesz szukał filtra HEPA, który może przechwycić do 99% cząsteczek tak małych jak 0,3 mikrona, w tym roztocza i pyłki. Filtry HEPA są zaprojektowane tak, aby wytrzymać od sześciu do dziewięciu lat, w zależności od tego, jak często uruchamiasz urządzenie. Jeśli chodzi o zapachy, warto poszukać oczyszczacza powietrza z filtrem z węgla aktywnego lub lampą UV. Filtry węglowe są najlepsze do pochłaniania zapachów i plam, natomiast lampy UV są najlepsze do zabijania bakterii.

Jakie są najlepsze oczyszczacze powietrza?

Dla alergików polecamy oczyszczacz Coway Mighty. Nie tylko posiada on filtr HEPA, ale także wyposażony jest w elektroniczny panel sterowania i aplikację na smartfony, która aktywnie monitoruje jakość powietrza w Twoim domu. Jeśli jakość powietrza będzie zbyt zanieczyszczona, automatycznie się włączy. W przypadku zapachów polecamy don Air firmy Dai Air. Nie tylko posiada on filtr z węgla aktywnego, ale także wyposażony jest w lampę UV, która potrafi zabić 99% bakterii.