Nowoczesna inwentaryzacja budowlana

Właściciele nieruchomości zdają sobie sprawę, że warto posiadać dokładną dokumentację budynku lub lokalu. Jest ona przydatna w wielu sytuacjach. W przypadku nowych budynków projekty i plany są zazwyczaj łatwo dostępne. Sprawa jest bardziej skomplikowana, gdy w grę wchodzą starsze oraz zabytkowe nieruchomości. Dokładna dokumentacja budynku jest niezbędna, jeśli planujemy przeprowadzić remont, przebudowę, rozbudowę lub wyburzyć budynek. W takim wypadku warto skorzystać z inwentaryzacji budowlanej, czyli usługi stworzenia niezbędnej dokumentacji rysunkowej. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest stworzenie wirtualnego modelu 3D, który zapewnia precyzyjne odwzorowanie obiektu. Jeśli zależy Ci, aby inwentaryzacja budowlana została przeprowadzona z dbałością o każdy detal, zaufaj specjalistom. Spółka PKIG realizuje klasyczne inwentaryzacje architektoniczne 2D oraz nowoczesne wielowymiarowe projekty 3D.

Na czym polega inwentaryzacja budowlana?

Inwentaryzacja budowlana opiera się na stanie faktycznym budynku. Oznacza to, że warto wykonać ją także wtedy, gdy posiadamy oryginalne rysunki, a nieruchomość została przebudowana lub uległa zniszczeniu. Dokumentację techniczną obiektu powinien sporządzić specjalista posiadający odpowiednie uprawnienia budowlane. Musi ona zawierać wszystkie istotne elementy, miedzy innymi dokładne wymiary. Inwentaryzacja budowlana uwzględnia wszystkie kondygnacje, rozkład i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń oraz usytuowanie ciągów komunikacyjnych. Ważne jest także położenie budynku na działce oraz materiały, z jakich został zbudowany.

Zakres inwentaryzacji zależy od potrzeb inwestora. Możliwe jest opracowanie dokumentacji dla całego obiektu lub jego części, np. wybranego skrzydła lub lokalu. Na planie może być zaznaczony przebieg instalacji, układ więźby dachowej i rzuty dachu oraz elewacji. Jej cena będzie się różnić w zależności od rodzaju i kubatury nieruchomości, zakresu dokumentacji oraz skomplikowania bryły budynku. To inwestycja w nieruchomość, która ułatwi zaplanowanie remontu lub rozbudowy.

Jak przebiega inwentaryzacja budowlana?

Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest przeprowadzenie inwentaryzacji budowlanej 3D. W praktyce oznacza to, że dokumentacja budynku będzie niezwykle precyzyjna. Model wykonany dzięki technologii 3D oparty jest o pomiary zrealizowane w naturze i może obejmować całość lub elementy budynku. W przypadku zabytkowych budynków ogromną zaletą jest fakt, że inwentaryzacja budowlana jest bezpieczna oraz bezinwazyjna.

Nie musisz obawiać się, że nieruchomość okaże się zbyt rozbudowana. Pracownicy PKIG nie boją się wyzwań – w procesie przygotowania dokumentacji używają m.in. drona. Wykorzystują też panoramy sferyczne oraz fotografię. Dzięki wypracowanym przez lata procedurom działania i przekazywania informacji w tym samym obiekcie często pracuje klika ekip pomiarowych. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza proces tworzenia niezbędnej dokumentacji. Zebrane informacje są gromadzone i nanoszone do programu komputerowego, w którym powstaje wirtualny model obiektu. Inwentaryzacja budowlana 3D stwarza ogromne możliwości – z jednego schematu może niezależnie korzystać kilka osób. Wirtualna dokumentacja to rozwiązanie, dzięki któremu przeglądanie schematów staje się niezwykle wygodne.

Dlaczego warto wybrać PKIG?

Sporządzenie planów nieruchomości warto powierzyć specjalistom w dużym doświadczeniem. Zespół PKIG liczy 40 osób, które łączą swoją wiedzę i umiejętności, aby sprawnie realizować nawet największe projekty. Przez 12 lat firma wypracowała sobie stabilną pozycję na rynku, o czym świadczą liczne referencje i ponad 7,5 tysiąca zadowolonych klientów.

Przed Tobą proces przygotowania dokumentacji budowlanej do nieruchomości? Postaw na specjalistów – z PKIG inwentaryzacja budowlana jest prosta. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z przedstawicielami firmy. Wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej, wyślij e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń pod numer: 533 679 247.