Kto jeszcze ogląda telewizję?

Coraz częściej pojawia się teza, według której telewizja umiera. Nie jest to do końca prawda, jednak z całą pewnością szklane ekrany przeżywają największy dołek w swojej historii. Jego głównym powodem jest oczywiście poszerzająca się funkcjonalność Internetu. W sieci znajdziemy wiele serwisów i aplikacji streamingowych, które swoją ofertą wyprzedzają klasyczną telewizję o kilka kroków. Przede wszystkim ma na to wpływ cena, która w przypadku gigantów takich jak Netflix i HBO GO nierzadko jest bardziej atrakcyjna od pakietów telewizji cyfrowej.

Czy to koniec telewizji?

Badania jednoznacznie wskazują, że coraz mniej osób regularnie korzysta z oferty klasycznej telewizji cyfrowej. Stawiają oni przede wszystkim na wygodę i brak reklam, które oferuje Internet. Nie oznacza to jednak, że telewizja bezpowrotnie odchodzi do lamusa. Kanały i stacje telewizyjne walczą z nieprzychylnym dla siebie trendem. W jaki sposób? Zasiadając przed telewizorem możemy trafić na cały przekrój programów rozrywkowych, informacyjnych, muzycznych i filmowych. Nierzadko proponują one filmowe hity i produkcje, które cieszą się powszechnym szacunkiem kinomanów. Coraz popularniejsze stają się też seriale, które emitowane są niemal we wszystkich stacjach. Telewizja posiada też ogromną zaletę, którą są transmisje na żywo. Największe wydarzenia, mecze i turnieje cieszą się wielomilionową widownią, która z zapartym tchem śledzi występy artystów i sportowców. Internet wkracza jednak coraz bardziej ekspansywnie także w ten obszar – w sieci już teraz znajdziemy możliwość śledzenia widowisk za pośrednictwem PPV i VOD. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc symbioza Internetu i telewizji. Czy jest to jednak możliwe?

Telewizja w Internecie

Okazuje się, że kooperacja Internetu z telewizją ma już miejsce i nie jest tak niszowa, jak mogłoby się wydawać. Świetnym przykładem jest w tym przypadku usługa Cyfrowy Polsat GO. Abonenci klasycznej telewizji cyfrowej firmy Polsat, mają w jej ramach możliwość korzystania z pakietu kanałów za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do sieci. Dzięki temu obejrzą oni ulubione programy na komputerze domowym i smartfonie – ta druga opcja wydaje się szczególnie atrakcyjna dla osób, które często podróżują. Nie przegapią one żadnego meczu ani programu nadawanego na żywo. Inną opcją są serwisy, które na swoich łamach oferują oglądanie najpopularniejszych kanałów telewizyjnych. Na wielu stronach internetowych znajdziecie również program TV, gdzie możecie sprawdzić, co warto oglądać w telewizji. Oprócz tego znajdziecie tam również dziesiątki stacji telewizyjnych, które zapewnią nam rozrywkę na długie godziny. Czego na Pinbooku nie znajdziecie? To wielka baza filmów i seriali, informacji ze świata telewizji i kina, filmografii, plotek, newsów technologicznych i krótkich filmików z YouTube. Wszystko po to, aby każdy znalazł coś dla siebie. To jeden z nowszych projektów SPOKEO, więc to nie mogło się nie udać. W końcu od lat tworzą oni wiele serwisów, które dzisiaj są już kultowe. Poznajcie je wszystkie. Może znajdziecie coś dla siebie?

SPOKEO - wszystkie projekty Piotra Sochana

Piotr Sochan i jego firma SPOKEO od lat zajmują się tworzeniem stron internetowych. Ich obszar działania jest bardzo szeroki, więc każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie. Wszystkie ich serwisy mają jeden wspólny mianownik - mają uprzyjemniać korzystanie z Internetu i ułatwiać życie realne. Jak? Zobaczcie sami:

  • Często martwicie się o swoich bliskich? Chcielibyście wiedzieć, gdzie są? Nic prostszego. W tym celu stworzono właśnie portal i-mobi.pl, gdzie wystarczy założyć konto, zapłacić za dostęp i zainstalować aplikację na telefonie, który ma być śledzony. W panelu, na mapie, z dokładnością do jednego metra, widzimy, gdzie znajduje się właściciel telefonu. A to nie koniec! Dostajemy również dostęp do wielu dodatkowych funkcji, takich jak np. możliwość pobierania SMS-ów i połączeń wychodzących i przychodzących.
  • W obecnych czasach pod nieznanymi numerami kryją się oszuści, którzy chcą okraść nas z naszych danych osobowych i pieniędzy, na które tak ciężko pracujemy. Dlatego warto sprawdzać każdy z nieznanych numerów telefonów. Wystarczy wpisać go na stronie w określone miejsce, a następnie pobrać raport z ocenami i komentarzami innych internautów, którzy mieli styczność z danym numerem. I na tej podstawie podjąć decyzję - odbierać czy blokować numer.
  • PracaOnline przyda się każdemu, kto szuka zatrudnienia - zdalnego, dodatkowego lub pracy chałupniczej. Tych ofert nie znajdziecie nigdzie indziej w Internecie, a wszystko po to, aby użytkownicy na stronie mieli większą szansę na znalezienie wymarzonego miejsca pracy.

Nie znaleźliście wśród tych propozycji nic dla siebie? Nie szkodzi. Na stronie SPOKEO jest tego więcej. Koniecznie tam zajrzyjcie!