Coraz częściej pojawia się teza, według której telewizja umiera. Nie jest to do końca prawda, jednak z całą pewnością szklane ekrany przeżywają największy dołek w swojej historii. Jego głównym powodem jest oczywiście poszerzająca się funkcjonalność internetu. W sieci znajdziemy wiele serwisów i aplikacji streamingowych, które swoją ofertą wyprzedzają klasyczną telewizję o kilka kroków. Przede wszystkim ma na to wpływ cena, która w przypadku gigantów takich jak Netflix i HBO GO nierzadko jest bardziej atrakcyjna od pakietów telewizji cyfrowej.

Czy to koniec telewizji?

Badania jednoznacznie wskazują, że coraz mniej osób regularnie korzysta z oferty klasycznej telewizji cyfrowej. Stawiają oni przede wszystkim na wygodę i brak reklam, które oferuje internet. Nie oznacza to jednak, że telewizja bezpowrotnie odchodzi do lamusa. Kanały i stacje telewizyjne walczą z nieprzychylnym dla siebie trendem. W jaki sposób? Zasiadając przed telewizorem możemy trafić na cały przekrój programów rozrywkowych, informacyjnych, muzycznych i filmowych. Nierzadko proponują one filmowe hity i produkcje, które cieszą się powszechnym szacunkiem kinomanów. Coraz popularniejsze stają się też seriale, które emitowane są niemal we wszystkich stacjach. Telewizja posiada też ogromną zaletę, którą są transmisje na żywo. Największe wydarzenia, mecze i turnieje cieszą się wielomilionową widownią, która z zapartym tchem śledzi występy artystów i sportowców. Internet wkracza jednak coraz bardziej ekspansywnie także w ten obszar – w sieci już teraz znajdziemy możliwość śledzenia widowisk za pośrednictwem PPV i VOD. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc symbioza internetu i telewizji. Czy jest to jednak możliwe?

Telewizja w internecie

Okazuje się, że kooperacja internetu z telewizją ma już miejsce i nie jest tak niszowa, jak mogłoby się wydawać. Świetnym przykładem jest w tym przypadku usługa Cyfrowy Polsat GO. Abonenci klasycznej telewizji cyfrowej firmy Polsat, mają w jej ramach możliwość korzystania z pakietu kanałów za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do sieci. Dzięki temu obejrzą oni ulubione programy na komputerze domowym i smarfonie – ta druga opcja wydaje się szczególnie atrakcyjna dla osób, które często podróżują. Nie przegapią one żadnego meczu ani programu nadawanego na żywo. Inną opcją są serwisy, które na swoich łamach oferują oglądanie najpopularniejszych kanałów telewizyjnych. Jednym z nich jest z pewnością TVP1, które oglądać. możemy na przykład w serwisie Pinbook gdzie znajdziesz Tvp 1 online. Znajdziemy tam również dziesiątki innych stacji telewizyjnych, które zapewnią nam rozrywkę na długie godziny.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.