Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Zaciąganie różnego rodzaju zobowiązań staje się coraz bardziej powszechne. Polacy chętnie ratują w ten sposób swój budżet domowy, a także wykorzystują kredyty i pożyczki na pokrycie kosztów nagłych, zarówno tych pierwszych, jak i mniejszych wydatków.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że czujemy, iż jesteśmy w stanie takie zadłużenie spłacić, a więc paradoksalnie ich zaciąganie często związane jest z poczuciem stabilności finansowej. Zdarza się jednak, że długów staje się coraz więcej, a ich spłata może być problematyczna między innymi z technicznego punktu widzenia. Trudniej jest bowiem pamiętać o kilku różnych ratach aniżeli o jednej. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest kredyt na spłatę kredytu - tania konsolidacja kredytu Totalmoney.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj zobowiązania, który sprawdza się w przypadku posiadania długów w różnych instytucjach. Ten produkt bankowy polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedno, większe. W ten sposób zamieniamy wiele rat na pojedynczą, zwykle znacząco niższą, co wynika między innymi z wydłużenia okresu kredytowania oraz z bardziej korzystnego oprocentowania. Posiadacze kredytu decydują się na takie rozwiązanie właśnie ze względu na niższą ratę. Należy jednak pamiętać, że nie oznacza to obniżenia całkowitego kosztu kredytu, gdyż wydłużenie okresu kredytowania powoduje, że zapłacimy więcej odsetek, a przy tym trzeba liczyć się też z prowizją czy ubezpieczeniem kredytu.

Mimo wszystko konsolidacja jest opłacalną opcją, jeśli zależy nam na ułatwieniu spłaty zadłużeń. Warto wiedzieć, co podlega konsolidacji. Tutaj wiele zależy oczywiście od banku i jego oferty,  poza tym dobrze jest sprawdzić, gdzie najłatwiej o kredyt konsolidacyjny. Niemniej jednak z reguły są to wszelkie kredyty oraz pożyczki gotówkowe. Połączyć wiec możemy kredyty gotówkowe, hipoteczne czy też samochodowe, a nawet zadłużenie w rachunkach ROR i na kartach kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać?

Decydując się na połączenie dotychczasowych zobowiązań i szukając najkorzystniejszej oferty zwykle skupiamy się na dwóch kwestiach: jakie parametry należy oceniać i gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny. Obojętnie, na co się zdecydujemy, rata płacona w ramach kredytu konsolidacyjnego i tak będzie niższa niż suma wszystkich pojedynczych rat. W związku z tym ten sposób na odzyskanie płynności finansowej w zasadzie w każdym przypadku będzie korzystny, aczkolwiek warto wcześniej przeanalizować dostępne oferty, by nie tylko płacić mniejsze raty, ale także by ostateczny koszt kredytu nie był nazbyt wysoki.

Czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę przy ocenie danej oferty kredytu konsolidacyjnego to między innymi:

  • Wysokość oprocentowania nominalnego
  • Okres kredytowania
  • Rodzaj oprocentowania (zmienne lub stałe)
  • Forma kredytu hipotecznego (hipoteczny bądź gotówkowy)
  • Wysokość prowizji
  • Rodzaj rat (stałe lub malejące)
  • Wartość RRSO
  • Ilość formalności
  • Całkowity koszt kredytu

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywista Roczną Stopę Oprocentowania, gdyż to ona w największym stopniu pozwala nam oszacować całkowity koszt kredytu, ponieważ zawiera wszelkie koszty w ujęciu procentowym, w skali roku. Dla wielu osób równie istota jest ilość formalności, ponieważ to ona warunkuje, w jakim banku najłatwiej o kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny. Gdzie najłatwiej dostać?

Jeżeli chcemy jak najszybciej i bez zbędnych problemów połączyć swoje dotychczasowe zobowiązania, wówczas warto sprawdzić, gdzie najłatwiej otrzymać kredyt konsolidacyjny. Oczywiście konieczna będzie weryfikacja kredytobiorcy przez bank, zwłaszcza że łączenie zadłużeń w jedno powoduje, że łączna suma robi się naprawdę wysoka, dlatego też bank musi się jakość zabezpieczyć. W związku z tym jako klient musisz mieć pozytywną historię kredytową, co oznacza, że musisz terminowo spłacać raty.  Ponadto należy cechować się względnie wysoką zdolnością kredytową.

Wiele osób zastanawia się także, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Z pewnością możliwe to będzie w niektórych instytucjach pozabankowych, które mają mniejsze wymagania aniżeli banki. Firmy takie czasem nie sprawdzają nawet statusu klienta w Biurze Informacji Kredytowej i Krajowym Rejestrze Długów. Dodatkowo w takim przypadku nawet kwestia dochodu nie jest aż tak istotna jak przy kredycie konsolidacyjnym w banku. Co ciekawe, możliwe jest nawet połączenie kredytów bez wychodzenia z domu, gdyż istnieje opcja złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny przez Internet. Należy jednak pamiętać, że mniejsze wymagania przy wnioskowaniu mogą wiązać się z niższą maksymalną kwotą kredytu oraz z wyższymi kosztami, choć nie jest to regułą.

Przed podjęciem decyzji należy na bieżąco sprawdzać oferty poszczególnych banków i instytucji finansowych, gdyż mogą się one zmieniać dynamicznie, nawet z dnia na dzień. Poza tym niektóre instytucje proponują korzystne, ograniczone czasowo oferty promocyjne, na które warto zwrócić uwagę.