Doradztwo kredytowe. Dlaczego i kiedy warto korzystać z takiej usługi?

Przymierzasz się do zaciągnięcia większego zobowiązania kredytowego i nie wiesz na jaki bank, ani na jaką ofertę się zdecydować? Przeglądanie tysięcy ofert i ogłoszeń kredytowych jest męczące, prawda? Często już po pierwszych kilku porównaniach nie wiemy co dalej, a w głowie panuje taki mętlik, że nie sposób jest podjąć racjonalną decyzję. Czy w takich momentach warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego? I jakie są korzyści zdecydowania się na taką usługę?
Doradztwo kredytowe: plusy i minusy
Profesjonalne doradztwo kredytowe wyróżnia się wieloma plusami, z których, jako potencjalni kredytobiorcy możemy wynieść konkretne korzyści. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://optymalnykredyt.pl/- biura doradców kredytowych.
Szybszy przegląd wielu dostępnych na rynku ofert kredytowych
Lepszy dobór oferty do naszych faktycznych potrzeb, o których poinformowaliśmy doradcę
Kompleksowa porada dotycząca haczyków znajdujących się w poszczególnych ofertach kredytowych i umiejętność ich wskazania i wyjaśnienia
Zdanie się na wiedzę i doświadczenie specjalisty, który od lat pracuje w branży finansowej i zna jej dobre i ciemne strony.
Pomoc przy przeglądzie i dogłębne przeczytanie umowy kredytowej
Wskazanie przez doradcę dodatkowych kosztów, opłat i prowizji, o których np. instytucja udzielająca kredytu nam nie powiedziała
Porównanie różnych ofert, których sami moglibyśmy nawet nie znaleźć. Profesjonalni doradcy kredytowi na bieżąco aktualizują swoje bazy kredytów o nowe oferty i przeprowadzają ich gruntowną analizę pod kątem korzyści i haczyków
Możliwość poradzenia się co do faktycznej zdolności kredytowej, bez jej upiększania, dzięki czemu późniejsza spłata kredytu będzie dla nas lżejsza i nie dostarczy tylu nerwów
Możliwość zadawania pytań, o które z różnych powodów nie zapytalibyśmy bankowca, bo to on decyduje o przyznaniu nam kredytu lub nie. Doradztwo kredytowe tylko doradza, więc mamy tu znacznie większe pole do pytań.
Minusem może być w tym przypadku fakt, że scedowujesz obowiązek pierwszej selekcji ofert kredytowych na kogoś innego. Z setek propozycji doradca wybierze to, co jego zdaniem będzie dla Ciebie najlepsze. Ma do tego wprawdzie wiedzę i doświadczenie, ale być może gdybyś wybierał sam, wybrałbyś inaczej. Kwestią dyskusyjna pozostaje tutaj fakt, czy to byłby dobry wybór.
A może samodzielny wybór kredytu, bez wsparcia doradców?
A co jeśli nie chcesz korzystać z pomocy, jaką oferuje doradztwo kredytowe, i upierasz się na samodzielny wybór kredytu? Oczywiście, nikt przecież nie zmusza Cię do wykorzystywania rad specjalistów, i bez problemu możesz samodzielnie brnąć w porównania, zestawienia i czytanie umów. Dla jednych osób będzie to nie do przejścia, ale inni mogą odczuwać wręcz przyjemność z uczenia się czegoś nowego, nawet na etapie wyboru kredytu. W jednym i drugim przypadku ostateczną decyzję o wybraniu tej czy innej bankowej oferty ponosisz sam, różnica jest jedynie w oszczędności Twojego czasu, lub jego dużym zaangażowaniu, oraz w dostępie do wiedzy kogoś, kto w danej branży jest od lat i zna już wszelkie jej sztuczki, a braku takiego dostępu.
To Ty decydujesz czy wolisz sam, czy jednak z pomocą ekspertów, którzy zdejmą Ci z barków przynajmniej kilka, do kilkudziesięciu dni na śledzenie ofert i przeglądanie regulaminów.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski