Nagroda im. Władysława Orkana dla Teatru "Tradycja"

Teatr Ludowy „Tradycja” otrzymał w piątek nagrodę im. Władysława Orkana.

Nagroda przyznawana jest przez władze Małopolski instytucjom promującym dorobek regionalny województwa.

Nagrodą Główną uhonorowany został Teatr Ludowy „Tradycja” skupiający amatorskich aktorów, śpiewaków ludowych i gawędziarzy. Od 23 lat promuje on małopolski folklor nie tylko wśród mieszkańców zachodniej części regionu, ale także w innych rejonach kraju. Twórcy z Alwerni prezentują liczne spektakle poświęcone takim tradycjom, jak zaręczyny czy wesela, a także wiejskim obrzędom związanym z poszczególnymi porami roku.

Uroczyste wręczenie Nagrody odbyło się w Domu Ludowymw Okleśnej. Zbigniew Klatka odebrał nagrodę od Leszka Zegzdy, Członka Zarządu Województwa, oraz Moniki Wiejaczki, Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim

Wielkie gratulacje dla aktorów oraz całego zespołu Teatru złożył Burmistrz Tomasz Siemek.

Po uroczystości Teatr TRADYCJA przedstawił spektakl pt. "Moje rzeźby ożyły".

W tym roku przyznano także drugie miejsce, które ex aequo otrzymały Zespół Regionalny „Regle” im. Jana Jędrola z Poronina oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce.

Oprócz statuetek, do wszystkich trzech nagrodzonych instytucji trafiły nagrody finansowe o łącznej wysokości 20 tys. zł. Środki te, pochodzące z budżetu województwa, będą mogły zostać przeznaczone na dalszy rozwój twórczości i nowe, interesujące projekty.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio