Jeszcze niedawno informowaliśmy o rozpoczętej akcji „nie dla czadu” a już pojawiła się pierwsza ofiara zatrucia tlenkiem węgla. W piątek około godziny 20 pogotowie ratunkowe powiadomiło straż pożarną o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla.

- Po przybyciu na miejsce strażaków i wykonaniu pomiarów stwierdzono duże stężenie tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach domu – poinformował Wojciech Rapka, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. Pogotowie Ratunkowe zabrało do Szpitala nieprzytomną kobietę – mieszkankę budynku. Tlenek węgla wydobywał się prawdopodobnie z nieprawidłowo funkcjonującego piecyka gazowego – dodał rzecznik.

Powodem zatrucia okazała się nieszczelna instalacja gazowa. Strażacy przewietrzyli pomieszczenie oraz zmierzyli zawartość tlenku węgla.

Przypominamy o akcji strażaków „Nie dla czadu”.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.