Trzy jednostki straży pożarnej walczyły z pożarem kotłowni domu jednorodzinnego w Kwaczale. Do pożaru doszło w piątek 18 listopada.

- Przybyli na miejsce strażacy odłączyli prąd i gaz w budynku. Ratownicy w aparatach powietrznych weszli do silnie zadymionych pomieszczeń i ugasili pożar jedną linią wężową, a następnie przystąpili do przeszukania i przewietrzania całego budynku – relacjonuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Wojciech Rapka.

Przyczyną pożaru było pozostawienie materiałów palnych w pobliżu pieca. Wezwany na miejsce patrol policji ukarał właściciela za spowodowanie pożaru.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze.

Komentarze   
0 #1 dziadziunio 2011-11-21 14:11
ładne autko ;-)
Cytować
0 #2 Piotr 2011-11-22 02:04
@dziadziunio : Renault "Kerax" GCBA (Gaśniczy Ciężki Beczka Autopompa). Wóz posiada zbiornik wody o pojemności 8 tysięcy litrów oraz napęd 6x6. Karosowany przez firmę Wawrzaszek z Bielska Białej :-)
Jego przeznaczenie to przeważnie zaopatrzenie wodne ze względu na duży zbiornik wodny.
Oczywiście także samodzielnie uczestniczy w akcjach ratowniczo-gaśn iczych ;-)
Cytować
0 #3 dziadziunio 2011-11-23 18:47
dzięki za info :*
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.