Po godz. 18-tej na chrzanowskim Placu 1000-Lecia zakończyła się koncelebrowana msza święta w intencji ofiar tragedii pod Smoleńskiem odprawiona pod przewodnictwem księdza dziekana Wojciecha Bryji, któremu towarzyszyli kapłani z wszystkich chrzanowskich parafii. Uczestniczyło w niej prawie 2 500 tys. osób.Na Placu obok Posła na Sejm Tadeusza Arkita, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Burmistrza Miasta Chrzanowa, Starosty Powiatu Chrzanowskiego, władz samorządowych gmin Powiatu Chrzanowskiego, przedstawicieli najważniejszych instytucji w mieście, pocztów sztandarowych wielu organizacji i stowarzyszeń nie zabrakło licznie zgromadzonych mieszkańców miasta. Oprawę muzyczną mszy św. zapewnił chór "Żaby", a zapadające głęboko w serca kazanie wygłosił wikariusz parafii św. Mikołaja ks. Andrzej Fyda.
Podobnie, jak przed pięcioma laty, gdy żegnaliśmy na chrzanowskim Rynku Ojca Świętgo, mieszkańcy Chrzanowa i ościennych miejscowości przybyli tłumnie, by w ciszy, zadumie i żalu pożegać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę Marię oraz 94 osoby im towarzyszące podczas feralnego lotu prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

informacja i zdjęcie UM Chrzanów


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.