rajd kraków trzebinia 2010

Urząd Miasta Trzebinia zaprasza na na VII już edycję Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego Kraków -Trzebinia,który odbędzie się w dniu 02.05.2010r.

Mariola Rejdych, kierownik Referatu Kultury Fizycznej i Turystyki w Urzędzie Miasta w Trzebini zachęca do udziału dodając, że w imprezie mogą wziąć udział wszyscy chętni posiadający rower. Celem rajdu organizowanego od 2004 roku jest promocja aktywnej formy wypoczynku, jaką jest jazda na rowerze oraz zapoznanie jak największej liczby osób z walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi Puszczy Dulowskiej, Zespołu Pałacowo-Parkowego w Trzebini oraz rejonów Małopolski Zachodniej.

Liczba startujących zwiększa się z roku na rok. W 2009 roku wyniosła 795 osób, w 2008 było to 532 osoby. Trasa tegorocznego rajdu pokrywa się z trasą jaką pokonywali uczestnicy w latach 2004-2008.

Organizatorzy zapewniają transport mieszkańców okolic Trzebini specjalnie podstawionymi autobusami (w tym roku będzie ich 8 oraz 4 ciężarówki na rowery). Zbiórka o godzinie 8:00 przy ulicy Ochronkowej w Trzebini (nie jak zawsze pod UM) lub dla osób, które do Krakowa dotrą o własnych siłach na Błoniach (Cichy Kącik), zaraz przy lądowisku dla helikopterów. Start o 11:15.

Zakończenie rajdu o godzinie 15:00 połączone z wręczeniem losowanych nagród, upominków (w tym także wyróżnienia dla najmłodszego i najstarszego uczestnika). Wśród nagród między innymi cztery rowery. Organizator osobom z okolic Krakowa zapewnia również transport powrotny autobusami.

Mapka tegorocznego Rajdu (kliknij by powiększyć w nowym oknie).

Formularz kontaktowy, regulamin i inne informacje na stronie Urzędu Miasta Trzebinia (link - kliknij). Dyskusja również na naszym forum.