Konkurs „ZBIERAJMY SUROWCE WTÓRNE" adresowany jest do przedszkolaków oraz uczniów wszystkich szkół z Trzebini. Podczas XV edycji konkursu młodzież będzie mogła się wykazać się zbiórką puszek aluminiowych po napojach, makulatury, butelek plastikowych typu PET, baterii oraz płyt CD.

Warto dodać, że poszczególne szkoły, które wezmą udział w konkursie otrzymają: 1,90 zł. za kg zebranych puszek aluminiowych; 0,08 zł za kg zebranej makulatury, natomiast butelki typu PET, baterie oraz płyty CD będą odbierane przez organizatora nieodpłatnie.

By zachęcić dzieci i młodzież do zbiórki surowców wtórnych, Usługi Komunalne „Trzebinia" przewidują nagrody dla najlepszych „zbieraczy", którzy będą między sobą konkurować w kategoriach wiekowych obejmujących osobno przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Z kolei gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich będą konkurować w jednej kategorii wiekowej.

Organizatorzy konkursu przyznają nagrody jego uczestnikom w każdej kategorii wiekowej za zebranie największej ilości puszek aluminiowych, makulatury, butelek PET, baterii oraz płyt CD. Przy czym nagradzane będą pierwsze trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 17 czerwca 2011 roku.


informacja UM Trzebinia