Już w najbliższą niedzielę po raz 20 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Jak co roku wolontariusze będę kwestować na terenie całego powiatu. W Chrzanowie główne obchody imprezy odbędą się na Placu Tysiąclecia. Jednak już w sobotę, 7 stycznia w Zespole Szkół w Płazie odbędą się imprezy towarzyszące. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10. turniejem piłki siatkowej. O 15 w sali multimedialnej odbędzie się projekcja filmu "Przystanek Woodstock - najgłośniejszy film polski". Godzinę później w sali gimnastycznej można będzie obejrzeć występy artystyczne i wziąć udział w licytacji gadżetów WOŚP.

W niedzielę na chrzanowskim Placu 1000-lecia od 13 do 20 będą trwać koncerty. O 17 będzie można zobaczyć w akcji ratowników medycznych i drogowych z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Stowarzyszenia "Pro medica". Między koncertami czas umilać będzie beatboxer - Al Bano. Nie zabraknie też miłośników quadów i motocykli. Przez cały dzień mieszkańcy będą mogli nauczyć się podstaw pierwszej pomocy oraz zbadać poziom cukru we krwi i zmierzyć ciśnienie, o wszystko to zadba stowarzyszenie "Pro medica".
W chrzanowskim MOKSiRze w godzinach 13-16 będzie można oddać krew. Z wszystkich dawców którzy wezmą udział w akcji, wieczorem zostanie rozlosowane pięć odtwarzaczy mp3, ufundowanych przez firmę Mix Electronics.

To nie koniec niespodzianek na ten dzień.
- Nowością będzie na pewno możliwość posilenia się - zachwala Mateusz Szubel, przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaźni Miastu, które jak co roku współorganizuje imprezę. - Każdy, kto tego dnia pojawi się na placu będzie mógł zjeść np. grochówkę, czyli skosztować prawdziwej kuchni żołnierskiej, a przy okazji nieco się rozgrzać - dodaje Szubel. Zmianie ulega też forma słynnego "światełka do nieba" . W tym roku będzie to "lampion szczęścia". Zamiast pokazu sztucznych ogni mieszkańcy będą puszczać w niebo wyjątkowe lampiony.

W ubiegłym roku w całym powiecie zebrano blisko 140 tysięcy złotych dla WOŚP. W tym ponad 57 tys. zł do puli dołożyła stolica powiatu. - W tym roku program jest troszkę bardziej okrojony, ale i tak liczymy na hojność mieszkańców Chrzanowa - tłumaczy przewodniczący stowarzyszenia. Współorganizatorem tegorocznej imprezy jest ZHP Hufiec Chrzanów. Wszystkich chrzanowian zapraszamy w najbliższą niedzielę na Plac Tysiąclecia.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.