17 grudnia odbyła się pierwsza wigilia na nowo wyremontowanym trzebińskim Rynku. Wigilia połączona była z kiermaszem świątecznym. Mieszkańcy mogli skosztować wyrobów kół gospodyń wiejskich, zjeść ciepłą zupę czy nawet zakupić grzane wino. Impreza, mimo niezbyt przychylnej pogody przyciągnęła na Rynek prawdziwe tłumy.

Oficjalnie oświetlono choinkę na rynku. Choć na razie nieoświetlona nie prezentuje się bardzo okazale, z pewnością za kilka lat będzie charakterystycznym punktem na rynku. Każdy, kto na rynek przyniósł przynajmniej 2 kilogramy makulatury otrzymał sadzonkę drzewka iglastego dzięki wparciu akcji przez Rafinerię Trzebinia.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia Rynku - mówił burmistrz Trzebini, Stanisław Szczurek.

- Byśmy w natłoku świątecznych przygotowań, nie zapomnieli o najważniejszym, aby żaden człowiek nie był samotny. By nadchodzący 2012 rok był pełen obfitości - życzył burmistrz mieszkańcom. Życzenia mieszkańcom złożyli także Marek Sowa, marszałek województwa Małopolskiego oraz poseł Tadeusz Arkit.

Po oficjalnych wystąpieniach ogłoszone zostały wyniki konkursu dla lokalnych przedsiębiorców na „Najpiękniejszą Bożonarodzeniową Witrynę Sklepową”. Najlepszą witrynę z motywem świątecznym zdaniem organizatorów przygotował butik Vaness z ulicy Mały Rynek 9. Właściciel, Sławomir Wołoszczakiewicz otrzymał 1000 złotych i zaproszenie od Róży Thun do zwiedzania parlamentu europejskiego w Brukseli.

Podczas Wigilii wystąpiły Miejska Orkiestra Dęta z Trzebini a także dzieci i młodzież z trzebińskich szkół w programie artystycznym. Na zakończenie na wspólne kolędowanie zaprosiła Krystyna Giżowska.


Po sadzonki drzewek trzeba było czekać w długiej kolejce


Słodki poczęstunek zapewniły Panie z kół gospodyń wiejskich


Od godziny 15 na scenie panowali młodzi artyści


Trzebińscy harcerze przekazali "Światełko Betlejemskie"


Oficjalne oświetlenie choinki


Imprezę zakończył występ Krystyny Giżowskiej

Więcej zdjęć w naszej galerii

fot. Łukasz Jeska