W noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę klasztor oo. Salwatorianów w Trzebini będzie otwarty od godz. 20 do 3 nad ranem dla wszystkich chcących się wyspowiadać.

Tym sposobem duszpasterze z Trzebini chcą wyjść naprzeciw wiernym, którzy z powodu zajęć nie mają czasu na skorzystanie ze spowiedzi w ciągu dnia - informuje ks. Piotr Żydek, kustosz trzebińskiego sanktuarium, organizator nocnej spowiedzi.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Triduum Paschalnego. Wierni niejednokrotnie do późnych godzin wieczornych pracujący, pochłonięci gorączkowymi zakupami i porządkami będą mogli także duchowo przygotować się do nadchodzących świąt. - Aby dobrze przygotować się do spowiedzi przede wszystkim trzeba poświęcić na nią czas - podkreśla ks. Żydek.

Informacje o pozostałych godzinach spowiedzi na stronie Salwatorianów


Tekst: Małgorzata Gleń

Komentarze   
0 #1 OLA: 2011-04-20 09:43
Trzeba wiedzieć ze nie tylko mieszkańcy korzystają z tej posługi , ale dużo jest osób przyjezdnych-kl asztor ma swoje tradycje , bądż co nie ma takiego drugiego....
Cytować
0 #2 drHouse 2011-04-20 12:09
Klient nasz pan. Jeszcze trochę i będzie komunia święta w kilku smakach do wyboru. Mają już nawet automaty http://www.wykop.pl/ramka/206490/duch-nowoczesnosci-w-kosciele-katolickim/ Czy to zmierza w dobrym kierunku hmmm....Nie wiem.
Cytować
0 #3 OLA: 2011-04-21 10:05
Każdego wybór i trzeba to uszanować, czy ktoś jest wierzący czy nie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio