W sobotę 27 listopada na terenie powiatu doszło do 9 wypadków drogowych, na szczęście nie groźnych - nikt nie ucierpiał.
Najbardziej niebezpiecznie było w Płazie, gdzie doszło do 3 kolizji :

Około godziny 12.40 na ulicy Bolęcińskiej kierujący samochodem osobowym marki Ford mieszkaniec Tych nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Ukarany MKK 220 złotych.

Około godziny 10.50 na ulicy Lipowieckiej kierująca samochodem osobowym marki VW mieszkanka Frydrychowic nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego zjechała z drogi do rowu. Ukarana MKK 220 złotych.

Około godziny 14.00 na ulicy Lipowieckiej kierujący samochodem osobowym marki Opel mieszkaniec Chrzanowa nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył ogrodzenie posesji. Ukarany MKK 220 złotych.

W dniu 28.11.2010 roku około godziny 19.45 na ulicy Zagórskiej w w miejscowości Mętków doszło do zdarzenia drogowego- wypadku drogowego w którym kierujący samochodem osobowym marki Skoda Felicja – 27 letni mieszkaniec Płazy, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu skąd wjechał do rowu, a następnie uderzył w dwa drzewa. Kierujący z obrażeniami został odwieziony do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, gdzie został hospitalizowany. Z uwagi na odmowę poddania się badaniu w/wymienionemu pobrano krew na określenie zawartości alkoholu we krwi. Trwają czynności zmierzające do ustalenia innych okoliczności wypadku.

Apelujemy o ostrożną jazdę !
asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.
fot. zdjęcie poglądowe