Dziś rano wybuchł pożar na terenie zakładu w Trzebini przy ul. Kościuszki. Po godzinie 7 na miejsce dotarły pierwsze jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu paliły się składowane odpady aluminiowe i śmieci, które znajdowały się w pojemnikach. Ze względu na palące się odpadu aluminium pożaru nie można było gasić wodą - relacjonuje Wojciech Rapka – Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP. Do ugaszenia aluminium zostały wezwane dwa zastępy z Zakładowej Straży Pożarnej Rafinerii, dysponujące specjalistycznym samochodem proszkowym oraz agregatami proszkowymi.

Do pożaru skierowano również ciężarówki z piaskiem, którym zasypywano aluminium. Pojemniki z odpadami które się jeszcze nie zapaliły były przestawiane za pomocą koparko-ładowarki na bezpieczną odległość.

Pożar trwał ponad 7 godzin, w akcji gaszenia brało udział 10 zastępów PSP.Zdjęcia: Piotr Kosiba z PSP Chrzanów

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.