19 września pracownik szpitala powiadomił komendę policji w Chrzanowie o kradzieży środków psychotropowych.

- Znikło 10 ampułek morfiny i kilkanaście relanium. Złodziej wszedł do pomieszczenia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z dodatkowo zabezpieczonej szafy ukradł leki – informuje Robert Matyasik, rzecznik KPP Chrzanów.

Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Na razie ustalono trzy prawdopodobne wersje wydarzeń. Najbardziej prawdopodobna jest taka, że pod nieuwagę lekarzy, ktoś z wizytujących w szpitalu skradł psychotropy.

- To pierwsza kradzież leków w szpitalu. Przeważnie znikały elementy wyposażenia jak na przykład gaśnice, przedmioty pacjentów, ale nie leki – dodaje rzecznik policji.

Obecnie policja ustala czy leki zostały skradzione na potrzeby własne złodzieja, czy w celu ich odsprzedaży.

fot. Vaprotan/Wikipedia (GNUGPL)

Komentarze   
+1 #1 ela 2011-09-27 14:41
Jakoś nie wierzę, aby kradzieży dokonano w nocy przez osobę odwiedzającą. Przecież oddziały na noc są zamykane /a może nie?/ i nikt postronny nie może na nie się dostać. No chyba, że się na dyżurze śpi i pacjenci wiedzą, że w tym czasie nie wolno przeszkadzać personelowi - to nic dziwnego, że giną różne rzeczy w tym silne leki z pomieszczeń i szafek " bardzo strzeżonych".
Cytować
0 #2 OLA:: 2011-09-28 09:26
Dla złodzieja nie ma określonej pory kiedy kradnie;-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.