Jak informuje RMF FM firma Stalexport zarządzająca autostradą A4 planuje kolejną podwyżkę za przejazd. Łącznie opłata ma docelowo wynosić 20 złotych za odcinek Kraków-Katowice.

Zatem mieszkańcy z powiatu chrzanowskiego będą musieli zapłacić 10 złotych na wjeździe do Katowic jak i do Krakowa. Przejazd powrotny to kolejna opłata tej samej wysokości. Razem 20 złotych.

Jak czytamy w informacji na stronach RMF negatywna opinia Generalnej Dyrekcji Dróg w sprawie podwyżki trafiła już do Ministerstwa Infrastruktury i to tam zapadnie ostateczna decyzja. Urzędnicy powtarzają, że koncesja nie pozwala im nie zgodzić się na podwyżkę.

Kierowcom nie pozostaje więc nic innego jak płacić lub stać w korkach na drodze krajowej numer 79.

Obecnie opłata za przejazd wynosi 16 złotych. Prawdopodobny termin wprowadzenia podwyżki to początek nowego roku.

Przeczytaj informację na stronach RMF FM

fot. Jakub Hałun / Wikipedia

Komentarze   
0 #1 Egzek 2010-11-19 14:36
Huuuuuuraaaa :DCzekałem na taką informację! Cudownie! Cudownie!... niech lepiej szybko wyremontują starą drogę... albo zrobią ją dwu pasmową, bo kolejny % ludzi się przeniesie z autostrady na starą drogę...
Cytować
0 #2 Jacek 2010-11-19 15:31
I niech sobie zamiast asfaltu posadzą kwiatki :D
Cytować
0 #3 do Egzek 2010-11-19 17:14
Niestety nie mogą zwiększać przepustowości dróg alternatywnych, bo tajny aneks ujawniony we fragmentach przez RMF FM dałby Stalexportowi prawo do odszkodowania. Chyba że droga zostanie sfinansowana z pieniędzy samorządowych a nie centralnych, tak jak w Jaworznie.
Cytować
0 #4 @@@ 2010-11-19 18:49
może w Chrzanowie zorganizujemy akcję zablokowania autostrady? Legalnego oczywiście;-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.