Firma Aut-Remo z Bukowiny Tatrzańskiej ma przekazać pracownikom starostwa powiatowego kluczyki do czarnej Skody Superb, która strzec będzie bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Jeszcze w lipcu samochód ma trafić do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Na drogi wyjedzie więc najprawdopodobniej jeszcze latem.

Za kierownicą nowiutkiego auta siądą policjanci z drogówki. Za pomocą wideo-rejestratora śledzić będą kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

- Samochód nie zostanie oznakowany, więc kierowcy nie zwrócą uwagi, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo na drogach – mówi Robert Matyasik, rzecznik chrzanowskiej komendy policji.

Auto wyposażone jest między innymi w klimatyzację, szyby i lusterka regulowane elektrycznie, centralny zamek, czujniki parkowania i silnik benzynowy o mocy 160 koni mechanicznych! Auto spalać będzie około siedmiu litrów na 100 kilometrów. Pojazd ma dwa lata gwarancji.

Samochód kosztował 144 tysiące złotych. To o 14 tysięcy więcej niż zakładało starostwo. Stało się tak dlatego, że do pierwszego przetargu ogłoszonego w październiku ubiegłego roku nie zgłosiła się żadna firma.

Podobnie było za drugim razem – w kwietniu. Dopiero w maju swoją ofertę zgłosiła firma Auto-Remo z Bukowiny Tatrzańskiej.

Na zakup Skody złożyły się wszystkie gminy powiatu chrzanowskiego. Najwięcej, bo aż 45 tys zł dało starostwo, po 25 tys zł Trzebinia i Chrzanów, 20 tys zł dołożył Libiąż, z kolei 15 tys zł Alwernia i 10 tys zł Babice.


Podobną Skodę Superb mają policjanci między innymi z Olkusza. (zdjęcie poglądowe, nie przedstawia radiowozu)


tekst: Paulina Łysak

fot. M 93

Komentarze   
0 #1 Dariusz 2011-07-15 21:55
No to jeszcze numery i można śmigać na pewniaka :D
Cytować
0 #2 Maciek i już 2011-07-19 01:05
Tak 160km i siedem litrów.... Dobre.
Cytować
0 #3 gość 2011-08-10 02:35
dzisiaj się kręciła taka po powiecie na numerach KOS ;-)z dwoma ziomkami, myśle że to mogła być ta :P
Cytować
0 #4 mira 2011-09-18 14:47
..bardzo dobrze,że Chrzanowska Policja ma to auto z ''bajerami''do rejestrowania Wszystkich ''tych''co nie interpretują przepisów ruchu drogowego ze zrozumieniem.
..taryfikator mandatowy powinien zostać zmieniony na wyższy,obecny jest ''dziecinny''
Cytować
0 #5 maciek i już 2012-07-22 17:47
juz wiem, kch 55sx :-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.