Zaczyna się gorący okres dla mieszkańców największej w powiecie chrzanowskim Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na konsultacjach, które potrwają do 27 września, spółdzielcy będą mogli wypowiedzieć się, jakich inwestycji oczekują na swoich osiedlach w roku przyszłym.

- Chcemy poznać opinię lokatorów wszystkich naszych nieruchomości zarówno w Chrzanowie, jak i w Trzebini czy w Libiążu na temat przygotowanego przez nas planu remontów. W październiku będzie on przedmiotem pracy rady nadzorczej spółdzielni - mówi Aleksander Biegacz, prezes PSM w Chrzanowie.

Jako pierwsi wypowiedzieli się na wczorajszym spotkaniu w klubie Pegaz mieszkańcy bloków przy Broniewskiego. Jedni popierali planowane remonty, drudzy je krytykowali. - To dobrze, że w końcu mój blok będzie ocieplony z drugiej strony. Nie podoba mi się natomiast pomysł, by w każdym mieszkaniu montowane były elektroniczne podzielniki centralnego ogrzewania. Moim zdaniem zapłacimy o wiele więcej - mówił Bronisław Smolarz, mieszkaniec bloku przy ul. Broniewskiego 14.

Na wtorkowym spotkaniu lokatorzy dyskutowali również o tym, jak zadbać o zielone place przy blokach, a także co zrobić, by na osiedlowych uliczkach pojawiły się progi zwalniające. Chrzanowska spółdzielnia w 2012 roku na remonty planuje przeznaczyć blisko 12,5 miliona złotych. To o półtora miliona złotych więcej niż w tym roku. Te pieniądze pochodzą z funduszu remontowego, który każdy lokator spółdzielni co miesiąc płaci w czynszu. Jak zaznacza prezes Biegacz, ta kwota pozwoli na kontynuację już zaplanowanych inwestycji.

- Trzy czwarte tej kwoty przeznaczamy na kontynuowanie oraz dokończenie docieplenia 82 bloków. Pozostałą kwotę przeznaczymy m.in. na malowanie klatek, wymianę stolarki okiennej na klatkach schodowych czy w piwnicach, a także na remonty instalacji gazowych, elektrycznych, a także wind - dodaje prezes spółdzielni Andrzej Biegacz.

Oprócz spotkań z zarządem i przedstawicielami rady nadzorczej, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektami remontów. Będą one wywieszone m.in. na tablicach ogłoszeniowych w poszczególnych budynkach.

Plan spotkań

13 września, godz. 16, klub Pegaz, sala nr 5 mieszkańcy ul. Zielonej 20B, 22A, 22B
13 września, godz. 16, klub Pegaz, sala nr 4 mieszkańcy ul. Mieszka I 4
13 września, godz. 17.15, klub Pegaz, sala nr 5 mieszkańcy ul. Mieszka I 9
13 września, godz. 17.15, klub Pegaz, sala nr 4 mieszkańcy ul. Mieszka I 11, 13
13 września, godz. 18.30, klub Pegaz, sala nr 5 mieszkańcy ul. Mieszka I 11A
13 września, godz.. 18.30, klub Pegaz, sala nr 4 - mieszkańcy ul. Mieszka I 15A
14 września, 16.00, klub Pegaz, sala nr 5 mieszkańcy ul. Piastowskiej 38
14 września, godz. 16.00, klub Pegaz, sala nr 4 - mieszkańcy ul. Wodzińskiej 10
14 września, godz. 17.15, klub Pegaz, sala nr 5 mieszkańcy ul. Sienkiewicza 8, 9, 10, 13, 15
14 września, godz. 17.15, klub Pegaz, sala nr 4 mieszkańcy ul. Jordana 2, 4, 6, 8
Informacje o kolejnych spotkaniach znajdziemy na www.psm-ch.pl


Mieszkańcy bloków przy ul. Broniewskiego wczoraj dyskutowali o remontach


tekst i zdjęcie: Paulina Łysak

Komentarze   
0 #1 GosiaczekJ 2011-09-14 01:48
to andrzej czy aleksander Biegacz?
Cytować
0 #2 yo 2011-09-19 14:08
Fajna gromadka, pozniej sie dziwic ze u nas wszystko tak kiczowato wyglada skoro decyduje elektorat rysia z klanu i doktora lubicza.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.