Darmowe przejazdy autobusami dla kierowców przygotował ZKKM z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, który przypada na 22 września.

Europejski Dzień bez Samochodu jest to międzynarodowa kampania ekologiczna obchodzona w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany samochodów na alternatywne lub ekologiczne środki transportu, na przykład chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu (podwożenia).
Pomysł zrodził się w 1998 roku we Francji, od 2002 roku dzień obchodzony jest również w Polsce.

Wszyscy, którzy zdecydują się skorzystać z darmowego przejazdu autobusami ZKKMu, wystarczy że okażą dowód rejestracyjny.

Komentarze   
0 #1 Mateusz 2011-09-13 17:08
Po tej "promocji" większość kierowców zrozumie, że postępują słusznie, dojeżdżając samochodami do pracy, a nie jeżdżąc starymi autobusami, które mają opóźnienia.
Cytować
0 #2 ktoś 2011-09-14 00:11
Dokładnie, taka akcja może ma sens w Krakowie gdzie faktycznie w wiele miejsc można się szybko dostać autobusem, a nie w Chrzanowie gdzie autobusy stoją w tych samych korkach i w dodatku trzeba za stanie w korkach dopłacać. Żenada.
Cytować
0 #3 orzeu 2011-09-14 00:41
Świetny pomysł, szkoda że niewielu ma ochotę skorzystać
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.