Przy szkole podstawowej w Dulowej i zespole szkolno-przedszkolnym w Młoszowej trwają prace przy budowie placów zabaw w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". W połowie listopada obydwa place zapełnią się roześmianymi dziećmi.
Koszt obydwu inwestycji to trochę ponad 350 tys zł. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało Gminie Trzebinia dofinansowanie w wysokości 50 procent kosztów. Resztę pokryje gmina. Z wnioskami o przyznanie dofinansowania wiosną wystąpiły same szkoły.

Plac w Młoszowej będzie miał 240 metrów kwadratowych powierzchni. Do dyspozycji dzieci będzie kilka różnych urządzeń do zabaw - ścianka wspinaczkowa, huśtawki wagowe i zwyczajne, "tory przeszkód" i "małpi gaj" ze zjeżdżalnią. Plac zabaw przy szkole w Dulowej będzie dwa razy większy - ma 500 metrów powierzchni. Będzie tu więcej urządzeń. Dzieci będą miały kilka huśtawek, tzw. zestaw zabawowy, zręcznościowy i pomost ruchomy.

Oprócz trawników każdy z placów będzie wyposażony w kolorowe, syntetyczne nawierzchnie w barwie pomarańczowej i niebieskiej. Nawierzchnia niebieska pokryje ścieżki. Pomarańczowa zostanie zamontowana pod urządzeniami służącymi do zabawy i będzie spełniała rolę amortyzatora.

 

Źródło:

Tekst: Małgorzata Gleń
fot. sxc.hu