http://m.wm.pl/2010/03/n/remiza-dsc-0003-1395.jpg

Metoda z reguły podobna. Upatrzyć samotną starszą osobę, podać się za pracownika spółdzielni, gazowni lub jako akwizytor. Reszta pójdzie gładko.

Policja apeluje: Nie bądźmy naiwni. Złodzieje wykorzystują zaufanie starszych osób które wpuszczają ich do mieszkania pod byle jakim błahym pretekstem. Kilka dni temu 90-letniej mieszkance Wadowic skradziono oszczędności całego życia.
W sąsiednim Jaworznie drastycznie wzrosła liczba kradzieży w mieszkaniach starszych osób. Oszuści zazwyczaj chcą spisać stan liczników, sprawdzić usterkę podając się za pracownika administracji lub coś sprzedać. Nasilenia tego typu działań przestępczych bardzo często mają miejsce w czasie wakacji gdy osoby starsze pozostają same w mieszkaniach nie raz na piętrze w bloku nie ma sąsiadów którzy wyjechali na urlop. Bądźmy szczególnie wyczuleni na obce osoby poruszające się po naszym bloku.
Wakacje to czas wyjazdów, w ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy uwagę na mieszkanie naszego sąsiada który pod naszą nieobecność odwdzięczy się tym samym. Niespełna rok temu w biały dzień okradziono kilka mieszkań na os. Północ w Chrzanowie, nie pomogły drzwi antywłamaniowe ani alarmy zaś sąsiedzi byli pewnie że właściciele się wyprowadzają.