http://www.mojabochnia.pl/f/2009/09/090920_kw_turniej0.jpg

Mimo niepewnej pogody setki osób pojawiły się na sobotnim pikniku zorganizowanym jak co roku na lipowieckim wzgórzu zamkowym. Jak podają organizatorzy pojawiło się ponad 1000 osób.

Oglądający zmagania rycerskie byli pod wrażeniem. Niektórzy wraz z pociechami przyjechali z bardzo daleka aby przenieść się w średniowieczne czasy rycerzy, dam dworu i wróżek. Krakowskie bractwo Chorągwi Rycerskiej pokazało prawdziwy kunszt w trakcie walki. Po za stoiskami z napitkiem można było spróbować swoich umiejętności w rzucie włócznią czy strzelając z łuku. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się sam zamek na zwiedzanie którego nikogo nie trzeba było specjalnie zapraszać. Wszyscy uczestnicy pikniku zgodnie stwierdzili że wrócą tutaj ponownie w przyszłym roku.
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.