×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 446

Rodzice dzieci szkół podstawowych w Chrzanowie są oburzeni. W tym roku ich pociechy nie wyjadą na zieloną szkołę. Gmina postanowiła zrezygnować z dopłat do wiosennych wycieczek.

Problem mają także rodzice dzieci uczęszczających do chrzanowskiej „jedynki”. Tu cena obiadu w szkolnej stołówce podskoczyła aż o sto procent. Zamiast 3,5 złotego danie kosztuje 7 złotych!

 - By wyżywić trójkę wnucząt, muszę wyłożyć z portfela ponad 20 złotych dziennie. Nie stać mnie na to – oburza się Stanisław Kania z Chrzanowa.

Renata Sikora, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie, przyznaje, że cena obiadów wzrosła, bo wynajęto firmę cateringową, która od września serwuje dzieciakom bardziej urozmaicone dania, a przez to są droższe.

- Wcześniej nasze kucharki gotowały głównie mączne rzeczy, bez warzyw i z małą ilością mięsa. Sanepid oceniał nas negatywnie – wspomina pani Sikora. - Teraz jedzenie jest skomponowane prawidłowo – tłumaczy.

Katarzyna Górka obiecała swojej córce Ani, że w tym roku wyjedzie z kolegami z klasy nad morze. Niestety, nie dotrzyma słowa. Gmina zrezygnuje w tym roku z zielonej szkoły. - Bez dofinansowania z gminy nie stać mnie na wyprawę z dzieckiem nad morze – przekonuje pani Katarzyna.

Nie może zrozumieć, dlaczego Chrzanów odbiera dzieciom tę możliwość, skoro sąsiednia Trzebinia nadal dopłaca i to więcej niż robił to Chrzanów.

Tadeusz Kołacz, dyrektor chrzanowskiego Zarządu Szkół i Przedszkoli, tłumaczy, że zielone szkoły to przeżytek z czasów socjalizmu.

- Rok szkolny jest po to, by się uczyć, a nie zwiedzać. Tym bardziej, że coraz mniej rodziców decydowało się na wyjazd dzieci – twierdzi Kołacz. Dodaje, że dofinansowanie wynosiło zaledwie 150 złotych, a lwią część i tak płacili rodzice.

 

Obiady w szkolnej stołówce chrzanowskiej "jedynki" są teraz droższe o sto procent.

 

Źródło:

tekst i fot.: Magdalena Balicka

Komentarze   
0 #1 ice 2010-10-16 13:03
Rok szkolny jest po to, by się uczyć, a nie zwiedzać. Tym bardziej, że coraz mniej rodziców decydowało się na wyjazd dzieci – twierdzi Kołacz. Dodaje, że dofinansowanie wynosiło zaledwie 150 złotych, a lwią część i tak płacili rodzice
hahaha czyli zero wycieczek i wypoczynku bo urzędasom żal pieniędzy dokładać, jaki następny krok likwidacja gimbusów bo piechotą zdrowiej?
że zielone szkoły to przeżytek z czasów socjalizmu
jasne podobnie jak niektórzy ludzie pokroju tego pana i większej części chrzanowskiego magistratu
Cytować
0 #2 januwojt 2010-10-17 03:46
,,Tadeusz Kołacz, dyrektor chrzanowskiego Zarządu Szkół i Przedszkoli, tłumaczy, że zielone szkoły to przeżytek z czasów socjalizmu. ''
Jakiego socjalizmu ??Ja w głębokim socjalizmie uczęszczałem do podstawówki i nie było mowy o zielonych szkołach . Owszem jeździło się na kolonie , ale to nie zielone szkoły były. Chyba on sam jest jednym wielkim przeżytkiem !
Cytować
0 #3 Gość 2010-10-18 19:20
Co do obiadów, to rzeczywiście ich cena podskoczyła. Poza tym zlikwidowano tzw. "połówki", a o repecie nie ma mowy. Zupa jest wydzielana prosto "do talerza", wcześniej była wystawiona na stole w wazach. Niestety, obecny ajent stołówki jest zainteresowany przede wszystkim własnym zyskiem. Dzieci, które mają dofinansowanie z MOPS nie odczuły aż tak tej zmiany (nie licząc porcjowanej zupy i braku repet), jednakże wszyscy inni, których dochody są niskie (ale nie na tyle, żeby dostać dopłatę) odczuwają to wyraźnie. Wcześniej sytuacja była zgoła odmienna, obiady smakowały każdemu, repet nie brakowało, a wszelkie wzmożone kontrole sanepidu były inicjowane przez osoby "szukające dziury w całym" - nie przychylne wcześniejszemu kierownictwu stołówki, nadmienię, że bynajmniej nie byli to rodzice dzieci jedzących posiłki. Innymi słowy na pazerności obecnego ajenta, cierpią wszyscy...a tyle się mówi dziś o dożywianiu dzieci :sad:
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio