Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie już jutro zaprasza do swojej siedziby wszystkich miłośników poezji. O godzinie 16 w sali konferencyjnej odbędzie się przedstawienie zatytułowane "Sens". W spektaklu poświęconym polskiemu nobliście wezmą udział uczniowie oraz absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie. Wiersze Miłosza zaśpiewa Tomasz Czuper, wokalista zespołu Tajna Lista.

To już ostatni miesiąc roku, poświęconego polskiemu nobliście. Z tej okazji chrzanowska książnica razem z nauczycielami języka polskiego z II LO, Iwoną Ochodek - Szpak i Martą Oczkowską przygotowała szereg konkursów o nobliście. Jednym z nich jest gra biblioteczna "Randka z Miłoszem". Udział w niej wziąć mogą dwie zorganizowane grupy. Uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania, mając do dyspozycji zasoby biblioteczne. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gra w swojej formie ma przypominać... szybkie randki! Do siedzących przy stolikach dziewcząt dosiadać się będę chłopcy. Każda para będzie mieć pięć minut na rozmowę o Miłoszu. Na podstawie tej rozmowy dziewczyna ocenia wiedzę chłopaka i na tej podstawie przyznaje mu punkty.

Stroną organizacyjną konkursu zajmuje się Ewelina Langer.
- To jest projekt, który ma zainteresować szkoły inną, ciekawą formą lekcji - tłumaczy bibliotekarka. Podkreśla też, że pomysł zrodził się właśnie podczas współpracy z chrzanowskim ogólniakiem. - Organizujemy lekcje biblioteczne oraz cykl spotkań "Lubimy lektury", gdzie uczniowie oglądają adaptacje filmowe i prezentacje multimedialne - dodaje Ewelina Langer.

13 grudnia to dzień wyjątkowy również z innego powodu. To właśnie tego dnia równo 30 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Ten wyjątkowy dla Polaków dzień chrzanowska książnica postanowiła uczcić w poetycki sposób.
W imieniu biblioteki serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.