Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie otrzymała 5 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację dwóch dużych projektów. Będą przeznaczone na lepsze kształcenie studentów, a potem poszukiwanie pracy dla nich.

Szkoła chce zakupić m.in. własne programy audiowizualne oraz specjalistyczne oprogramowanie dla osób niepełnosprawnych. - Pozwoli to dać szanę na przyjęcie na studia
większej ilości osób niepełnosprawnych. Budynek mamy do ich potrzeb już dobrze przystosowany - podkreśla Beata Stępień, szefowa Towarzystwa Oświatowego Ziemi Chrzanowskiej, prowadzącego szkołę.

W sumie od początku działalności, od sześciu lat, WSPiM z różnych projektów dostała prawie 20 milionów złotych. Doradza innym stowarzyszeniom jak zdobywać unijne pieniądze, prowadzi szkolenia dla bezrobotnych czy nauczycieli. Szkoła prowadzi zajęcia na czterech kierunkach - zarządzanie, pedagogika, socjologia i filologia angielska. Za semestr płaci się tutaj około 1500 zł.


tekst: Małgorzata Gleń

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.