Wyremontowany kosztem 16 milionów złotych budynek, w którym będzie mieścić się Miejska Biblioteka Publiczna został uroczyście otwarty 14 grudnia w Chrzanowie. W otwarciu udział wzięli przedstawiciele województwa w osobie marszałka Marka Sowy, miasta na czele z burmistrzem Ryszardem Kosowskim i przewodniczącym rady miasta Krzysztofem Zubikiem, oraz powiatu, który reprezentował starosta Adam Potocki.

Częściowo przeszklony dwukondygnacyjny budynek robi wrażenie. W środku oprócz wypożyczalni i czytelni książek znajdują się sale wykładowe, konferencyjne oraz multimedialne. Wybudowany został tuż przy osiedlach mieszkaniowych, blisko dworca autobusowego.

Dyrektor biblioteki Lucyna Kumala zaprasza jednak dopiero za trzy miesiące. Tyle będzie trwała przeprowadzka z obecnej siedziby przy ulicy Oświęcimskiej. Przez ten czas obie biblioteki będą zamknięte. Dyrektor zapewnia jednak, że po otwarciu mieszkańcy otrzymają dostęp do nowoczesnego obiektu, który będzie służył nie tylko jako wypożyczalnia.

Oburzenia z tego faktu nie kryją mieszkańcy. - Nie dość, że ta biblioteka jest słabo wyposażona to jeszcze teraz będzie zamknięta i nawet po najbardziej podstawowe pomoce naukowe będę musiała jeździć do innych miast - mówi Anna z Chrzanowa, studentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Wyraża też nadzieję, że opłaci się czekać trzy miesiące i oprócz dobrego wrażenia biblioteka będzie również dobrze wyposażona.

Otwarcie dla czytelników w marcu 2011 roku.

W uroczystym otwarciu biblioteki udział wzięli projektanci oraz przedstawiciele samorządowi.

fot. Łukasz Jeska

Komentarze   
0 #1 OLA:: 2010-12-17 05:48
A z 3-mce, zajmie Im to wyposażenie biblioteki? czy to nie za długo?Bibliotek a z zewnątrz okazała nie ma co -ale ale no właśnie przydałoby się przyśpieszyć coś, apel do tych osób którzy się tym zajmują.:cry:
Cytować
0 #2 pryncypał 2010-12-17 08:34
obecna biblioteka ma BARDZO WIELE BRAKÓW w księgozbiorze!! ! Wie to każdy kto potrzebuje nowszych książek - kuriozum jest takie że zamiast wypożyczyć w Chrzanowie gdzie mieszkam muszę jechać do Trzebini lub Jaworzna bo tam MAJĄ! A u nas? Też ładny budynek:sad:
Cytować
0 #3 Melon 2010-12-17 09:29
Otwarcie biblioteki czy zakończenie budowy?? Otwarcie kojarzy nam się z możliwością korzystania.
Cytować
0 #4 alan 2010-12-17 10:07
To wygląda jak PrOpaganda sukcesu, otwarcie pustej biblioteki:D
Cytować
0 #5 Egzek 2010-12-17 11:10
Macie problemy... Budynek wykończony, teraz sprawy techniczne zostały, gdyby otwarli lada dzień, byłby burdel - tez byście płakali. Otwierają za 3 miesiące, bo chcą dobrze wszystko przygotować - to płaczecie, że za długo. Poczekajcie te 3 miesiące - wtedy osądzicie czy warto było.
Cytować
0 #6 xxx 2010-12-17 11:40
a ty egzek też z PełO :P
umiesz czytać ludzie zwracają uwagę że bibliotekową wstęgę powinni przecinać gdy pojawią się książki bo to właśnie to jest najważniejsze a nie tylko budynek
zgadzam się także że chrzanowskie księgozbiory w porównaniu z Jaworznem czy Trzebinią są ubogie ale cóż sukces to sukces jak widzę na tym filmiku http://www.przelom.pl/tv/4/216/CHRZANOW-Nowa-biblioteka-czytelnikow-zapraszaja-na-wiosne/ Zubika, Maciaszka i Potockiego to niedobrze mi się robi - akurat oni najbardziej się przysłużyli budowie.
chrzanowski wyprzedził lokalny tygodnik w podaniu info gratuluję
Cytować
0 #7 Alex 2010-12-17 14:55
i dobrze parapetówa musi być8)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.