16 kwietnia, w sobotę odbył się I Rajd Rowerowy w ramach akcji II Świąteczne Zamieszanie w Wygiełzowie.

Uczestnicy podczas postoju nieopodal Zamku Lipowiec.

Świąteczne Zamieszanie to impreza dwudniowa organizowana przed świętami przez firmę Bio Ogrody z Wygiełzowa. W jej trakcie poza rajdem w siedzibie firmy odbywały się prelekcje z tematyki związanej z prowadzeniem ogrodu wygłaszane przez właścicieli lokalnych firm. Dodatkowymi atrakcjami były pokazy florystyczne, degustacja świątecznych przysmaków oraz warsztaty ozdób wielkanocnych. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, wśród nich ogromną popularnością cieszyły się zabawy takie jak bieg z jajem czy łapanie jaj.

Trasę rajdu wyznaczył oraz objął honorowym patronatem Bogusław Ostrowski, znany w kolarskim światku uczestnik i zwycięzca licznych maratonów - nie mógł się pojawić na starcie z uwagi na start w maratonie w innej miejscowości. Przekazał jednak na rzecz rajdu statuetki, które zostały rozdane uczestnikom (najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi a także zwycięzcy w konkursie rzutu dętką na odległość).

Na starcie rajdu zjawiło się ponad 30 uczestników. Trasa prowadziła przez tereny przy Skansenie w Wygiełzowie oraz Zamku Lipowiec, następnie szlakiem Greenways do Starego Dworzyska w Kamionce Małej. Tam pieczonymi kiełbaskami i herbatą powitał uczestników Henryk Kędziora, prezes Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, które opiekuje się tymi terenami rekreacyjnymi. Opowiedział uczestnikom o stowarzyszeniu, które w ubiegłym roku świętowało swoje dziesiąte urodziny oraz historię powstania miejsca do biesiadowania wraz z estradą, na której rok w rok odbywają się lokalne imprezy.

Była to już druga edycja Świątecznego Zamieszania. I edycja miała miejsce w zimie, przed świętami Bożego Narodzenia. Uczestniczyło w niej wtedy ponad 200 osób - informują organizatorzy, Karolina oraz Grzegorz Patla z firmy Bio Ogrody. - Organizujemy imprezę, ponieważ nie ma podobnej propozycji rozrywki na terenie gminy - mówią zgodnie. Chcą też zapewnić atrakcje dzieciom, które jak zauważają, mają mniejsze możliwości korzystania z rozrywek od dzieci mieszkających w mieście. - To zlepek różnych inicjatyw, na które jest społeczne zapotrzebowanie - dodają. Podkreślają, że nie odbyła by się bez pomocy wielu osób angażujących bezpośrednio swój czas. Wymieniają Panią Edytę Mazgaj z firmy Galanteria Kamieniarska oraz członków stowarzyszeń Impuls oraz Rodzina Kolpinga - którym chcieli podziękować.

Świąteczne Zamieszanie patronatem objął wójt Babic, Radosław Warzecha, który również pojawił się w Starym Dworzysku. Rozdał uczestnikom przewodniki po lokalnych szlakach. Potwierdził, że gmina stara się wspierać miejscowe imprezy, by miały charakter ponad lokalny. Zapowiedział, że w tym roku jest kilka nowych imprez organizowanych przy współpracy ze skansenem, jak na przykład święto drewna. Pytany o małą frekwencję wśród mieszkańców gminy mówił: - Ludzie nie do końca wykorzystują możliwości, które są tu na miejscu. Cieszył się jednak, że udział w nich bierze coraz więcej osób z Babic i Alwerni.

Uczestnicy mieli do pokonania strome wzgórze przy Zamku Lipowiec.

Zdecydowana większość uczestników pokonała je pieszo.

Wśród uczestników nie zabrakło również najmłodszych.

W Starym Dworzysku w Kamionce Małej uczestnicy zostali powitani kiełbaskami oraz herbatą przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Kwaczały.

Na miejscu organizowany był także rzut dętką na odległość.

Wójt Babic, Radosław Warzecha rozdał uczestnikom przewodniki po lokalnych szlakach.

Zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów na estradzie w Starym Dworzysku.

Więcej zdjęć w galerii.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.