Już po raz kolejny odbędzie się marsz po flagę. To inicjatywa Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Młoszowa" mająca na celu uczczenie święta flagi. Uczestnicy biorą udział w marszu nordic walking przez tereny Puszczy Dulowskiej. Spacer zaplanowano na 2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

- „Marsz po flagę" to aktywna forma uczczenia Święta Flagi, w trakcie której będziemy popularyzować pozytywne zachowania mieszkańców polegające na eksponowaniu naszej flagi narodowej na budynkach mieszkalnych w trakcie obchodów świąt narodowych i podczas innych ważnych wydarzeń. Do udziału w marszu zapraszamy zarówno miłośników nordic walking, czyli chodzenia z kijami jak i te osoby, które nie posiadają tego rodzaju sprzętu, a Święto Flagi chciałyby uczcić zwykłym marszem - mówi Andrzej Pypno, prezes klubu.

Imprezę honorowym patronatem objął burmistrz Trzebini, Stanisław Szczurek. Po zakończeniu marszu nastąpi losowanie flag państwowych, organizatorzy zapewniają także drobny poczęstunek.

Zbiórka uczestników marszu została zaplanowana w godzinach 15:45 - 16:00 na parkingu przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej. W planie do pokonania dystans około 8 kilometrów.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to oficjalne święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Tego dnia organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne w całej Polsce. Pomimo że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem państwowym, 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Uczestnicy marszu z roku ubiegłego. Fot. Wuefiak.

Komentarze   
0 #1 Bolo 2011-04-27 00:39
Coś nam się zestarzała ta młodzież.
Cytować
0 #2 Piotr z Chrzanowa 2011-04-27 21:05
Rozumie że każdy chętny może wziąść udział w tym marszu.
Cytować
0 #3 tomasz jeska 2011-04-28 03:31
tak, wystarczy sie stawic na spotkaniu w umowionym miejscu
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.