Warsztaty tworzenia perfum z olejków eterycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini
W minioną środę, mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W kameralnej atmosferze uczestnicy zgłębiali sztukę tworzenia własnych perfum z olejków eterycznych, pod czujnym okiem doświadczonej prowadzącej, Teresy Garstki. To spotkanie pełne zapachów i kreatywności na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Rozpoznawanie zapachów: Wstęp do świata olejków eterycznych

Spotkanie rozpoczęło się od quizu, który miał na celu przetestowanie umiejętności rozpoznawania różnych zapachów. Był to doskonały sposób na wprowadzenie uczestników w tematykę warsztatów oraz rozbudzenie ich zmysłów. Wszyscy z zapałem przystąpili do zadania, próbując odgadnąć, jakie olejki kryją się w małych fiolkach.

Teoria i praktyka: Bezpieczne używanie olejków eterycznych

Po quizie, Teresa Garstka podzieliła się swoją wiedzą na temat olejków eterycznych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z tych substancji, jakie są ich rodzaje i w jaki sposób można je stosować w codziennym życiu. Prowadząca podkreśliła, że odpowiednie połączenie zapachów może przynieść nie tylko przyjemność, ale również korzyści zdrowotne.

Kreatywna część warsztatów: Tworzenie własnych perfum

Kulminacyjnym punktem warsztatów było tworzenie własnych perfum. Uczestnicy, wyposażeni w wiedzę teoretyczną, przystąpili do praktycznych działań. Każdy miał możliwość stworzenia dwóch autorskich mieszanek zapachowych. Pod okiem Teresy Garstki, uczestnicy eksperymentowali z różnymi kombinacjami olejków, tworząc unikalne kompozycje zapachowe.

Podsumowanie warsztatów: Twórczo i pachnąco

Warsztaty zakończyły się w atmosferze zadowolenia i twórczego spełnienia. Uczestnicy opuścili bibliotekę z własnoręcznie stworzonymi perfumami oraz nową wiedzą na temat olejków eterycznych. Było to nie tylko interesujące doświadczenie, ale również okazja do rozwinięcia swoich umiejętności i spędzenia czasu w inspirującym towarzystwie.

To wydarzenie pokazuje, że biblioteka może być miejscem nie tylko do czytania książek, ale również do rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie inicjatywy!


Wg inf z: Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini