Urząd Miejski w Chrzanowie: Przedstaw swoje pomysły na Budżet Obywatelski
Twoja szansa na wpływ na przyszłość naszej społeczności właśnie nadeszła! Chrzanowski Budżet Obywatelski otwiera swoje drzwi dla nowych, inspirujących projektów mieszkańców. Nie przegap okazji, by Twoje pomysły na ulepszenie przestrzeni wspólnej stworzyły rzeczywistość.
  • Chrzanowski Budżet Obywatelski startuje po raz ósmy - zgłoś swój projekt!
  • Okres zgłaszania projektów: 1.05.2024 - 31.05.2024.
  • Maksymalna kwota na realizację pojedynczego zadania: 150 000 zł.
  • Kryteria: zgodność z prawem, koszty utrzymania do 20% wartości zadania, realizacja na mieniu gminy.

Witaj w inicjatywie, która zmienia naszą gminę od podstaw! Budżet Obywatelski, znany również jako ChBO, to wyjątkowa szansa dla każdego mieszkańca, by mieć bezpośredni wpływ na rozwój i wizerunek naszego otoczenia. To nie tylko możliwość zrealizowania własnych pomysłów, ale także cenna lekcja demokracji i współdecydowania o wspólnych środkach.

W ramach ChBO możesz zaproponować projekty, które będą służyć całej społeczności - od małych inicjatyw poprawiających jakość życia, po większe inwestycje zmieniające oblicze naszej gminy. Pamiętaj, że każdy projekt musi być zgodny z prawem, mieścić się w wyznaczonych ramach finansowych i być realizowany na terenie naszej gminy. Co więcej, projekty muszą być ogólnodostępne, co oznacza, że każdy mieszkaniec będzie mógł z nich korzystać bez dodatkowych opłat.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe informacje, w tym wykaz konsultantów i niezbędne formularze, znajdziesz na dedykowanej platformie cyfrowej. To tam możesz zgłosić swój projekt i dołączyć do grona osób, które aktywnie uczestniczą w kształtowaniu przestrzeni naszej gminy. Nie czekaj, przekształć swoje otoczenie w miejsce, z którego wszyscy będziemy dumni!


Wg inf z: Urząd Miejski w Chrzanowie