UM Trzebinia: Nowa ekopracownia dla młodych odkrywców w Szkole Podstawowej nr 8
Marzenia uczniów Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini stają się rzeczywistością – nowa ekopracownia niebawem otworzy swoje drzwi. Wzbogacenie oferty edukacyjnej placówki o nowoczesne miejsce, gdzie młodzi miłośnicy przyrody będą mogli rozwijać swoje pasje, to efekt wspólnych starań społeczności szkolnej oraz wsparcia lokalnych funduszy.
  1. W marcu Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini zostanie otwarta nowa ekopracownia.
  2. Placówka uzyskała dofinansowanie 56 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz wsparcie finansowe od Gminy.
  3. Stara pracownia przyrodnicza, która nie prezentowała sobą dużo, zostanie zastąpiona nowoczesnym miejscem z odpowiednim wyposażeniem.
  4. Zespół nauczycieli wraz z dyrekcją szkoły przygotował specjalny film, by pokazać potrzebę zmian i marzenia uczniów.
  5. Dzięki nowej pracowni uczniowie będą mieli dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych, takich jak cyfrowe mikroskopy czy długopisy 3D.
  6. Uroczyste otwarcie pracowni zaplanowano w połowie marca.

Otwarcie nowej ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini to ważny krok w kierunku promowania edukacji ekologicznej i przyrodniczej wśród młodzieży. Dzięki inicjatywie nauczycieli i wsparciu lokalnych funduszy, uczniowie będą mieli okazję zgłębiać tajniki świata przyrody w zupełnie nowym świetle.

„Za namową pani dyrektor Grażyny Gąsior postanowiłyśmy to zmienić. Kosztowało nas to niemało pracy. Nie wystarczyło bowiem napisać wniosek. Wspólnie: pani dyrektor, ja oraz Wioletta Bączek nakręciłyśmy również film, który pokazywał jak wyglądała stara pracownia i jak ważne dla naszych uczniów jest posiadanie nowej. To oni sami opowiadali, że marzą o miejscu, gdzie będą mogli robić doświadczenia i sprzęcie, który im to umożliwi, że dzięki takiej pracowni będą mieli możliwość rozwoju swoich zainteresowań przyrodniczych” – mówi Joanna Krzemień, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini.

Nowa ekopracownia to nie tylko przestrzeń do nauki i eksperymentowania, ale także okazja do rozbudzenia u uczniów ciekawości świata i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Dzięki temu, młodzi ludzie zyskują narzędzia niezbędne do zrozumienia skomplikowanych procesów przyrodniczych, co z kolei sprzyja kształtowaniu postaw proekologicznych.

Uroczyste otwarcie pracowni stanowi początek nowego rozdziału w historii edukacji przyrodniczej w Trzebini. To dowód na to, jak ważna jest współpraca między instytucjami oraz zaangażowanie społeczności lokalnej w tworzenie lepszej przyszłości dla naszych dzieci.


Na podst. UM Trzebinia