Mamy to! Wspólne zadanie UKS „Błyskawica” Myślachowice oraz LKS „Ruch” Młoszowa pod hasłem "Błyskawica z Ruchem dla rozwoju piłkarskich maluchów" otrzymało pieniądze z 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zając i pani marszałek

Iwona Gibas, członiki zarządu Województwa Małopolskiego, wraz ze Zbigniewem Zającem, prezesem UKS "Błyskawica". FOT. UMWM

Kluby otrzymają łącznie 100 tys. zł na zakup strojów sportowych, sprzętu czy organizację imprez sportowych. Na wspólny wniosek „Błyskawicy” i „Ruchu” głos oddało 3283 mieszkańców. To drugi wynik w Małopolsce zachodniej.

- Wygraliśmy głosami naszych mieszkańców. Bardzo wiele osób i instytucji wsparło nas i zaangażowało w cała akcję, za co bardzo im dziękujemy. To ogromny sukces – mówi Zbigniew Zając, prezes UKS „Błyskawica” Myślachowice, który odebrał dziś z rąk Iwony Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego, zaświadczenie o wygranej.

Na realizację wszystkich zwycięskich zadań z 6. edycji BO WM Zarząd Województwa Małopolskiego zaplanował aż 14 mln zł – 8 mln zł na zadania regionalne, 6 mln zł na zadania ogólnowojewódzkie. W głosowaniu wzięło udział ponad 298 tysięcy mieszkańców Małopolski To o 274% więcej niż w 1. edycji tego projektu i o ponad 52 tysiące więcej niż w poprzednim głosowaniu. W efekcie do realizacji przyjęto 88 zadań, z czego 80 pochodzi z puli regionalnej, a 8 zadań będzie realizowanych na skalę ogólnowojewódzką. Wcielanie w życie zwycięskich pomysłów ruszy już od 1 stycznia 2024 r.

- 6. edycję Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zamykamy z najlepszym wynikiem w dotychczasowej historii tego projektu – aż 298 101 mieszkańców wzięło udział w głosowaniu. Dla nas to jednoznaczny dowód na to, jak potrzebny jest budżet obywatelski na poziomie regionalnym i wojewódzkim. Obiecujemy więc Małopolanom, że będziemy dalej rozwijać i wspierać to zadanie – podkreśla Iwona Gibas i dodaje:

- To właśnie mieszkańcy, którzy przygotowują i zgłaszają swoje pomysły, są głównym motorem napędowym każdego budżetu obywatelskiego. A przy tak rozbudowanym obszarowo – jak nasz, małopolski – projekcie, nie mam wątpliwości, że bez nich nie dalibyśmy rady.

Wyniki 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pokazują, że mieszkańcy pokochali aktywność fizyczną. Na 88 zwycięskich zadań aż 60 ma charakter sportowy.

zdjęcie grupowe copy

(źródło: UMWM)