W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakoby gmina zrezygnowała z finansowania programu „Powszechnej nauki pływania” dla dzieci i młodzieży z trzebińskich placówek oświatowych, pragniemy sprostować, że zajęcia na basenie odbywają się zgodnie z założeniami.

basen

 Kryta pływalnia w Trzebini

Program nauki pływania na basenie ma charakter powszechny i obejmuje wszystkie dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych. Gmina Trzebinia finansuje zajęcia na krytej pływalni, na co w tym roku przekazała kwotę 711 334,50 zł. Natomiast w kompetencji dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych leży organizacja dowozu na basen oraz forma realizacji zajęć.

Program wprowadzono z uwagi na wymierne korzyści płynące z pływania, w tym m.in. ogólną stymulację rozwojową dzieci, kształtowanie sylwetki, hartowanie organizmu i zapobieganie wadom postawy.

- Program „Powszechnej nauki pływania” jest kontynuowany. Zależy nam na objęciu nim jak największej liczby dzieci i młodzieży. Dlatego zachęcamy dyrektorów szkół, aby organizowali lekcje na basenie i informowali rodziców uczniów o możliwości korzystania z darmowej nauki pływania. Naszym celem jest, by jak najwięcej grup systematycznie uczestniczyło w zajęciach – mówi Anita Lipnicka, zastępca Burmistrza Miasta Trzebini, dodając, że pismo w tej sprawie skierowane zostało do dyrektorów jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.