Urząd skarbowy zachęca do załatwiania spraw online, na przykład przez serwis e-Urząd Skarbowy. I przypomina, że osoby, które osobiście chcą przyjść do urzędu, najpierw muszą umówić wizytę.

Urząd Skarbowy grafika

W e-Urząd Skarbowy podatnicy mają dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Mogą zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat, jak również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożą w formie elektronicznej niektóre pisma, np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal.

e-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym

W sytuacjach, gdy nie mogą załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i muszą udać się do urzędu skarbowego, wcześniej należy umówić wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty.

Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie https://www.podatki.gov.pl/.

Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę.

Bez umawiania wizyty dokumenty można dostarczyć do urzędu poprzez złożenie w urnie wystawionej w urzędzie (bez potwierdzenia odbioru) lub wysłanie pocztą.

Ze względu na sytuację epidemiczną w poszczególnych urzędach skarbowych mogą wystąpić czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na stronach internetowych urzędów.

Telefoniczna rezerwacja wizyty 

W Urzędzie Skarbowym w Chrzanowie wizytę możesz zarezerwować także telefonicznie pod numerem: 32 625 70 44.

Dodatkowe numery infolinii urzędu:
PIT – nr telefonu 508-070-450
VAT – nr telefonu 32 625-70-49
CIT – nr telefonu 32 625-70-53
podatek akcyzowy – nr telefonu 12 681-71-33
spadki/darowizny – nr telefonu 32 625-71-01
PCC – nr telefonu 32 625-71-01
rejestracja podatników – nr tel. 32 625-70-93
egzekucja administracyjna – nr telefonu 32 625-70-74
rachunkowość podatkowa – nr tel. 32 625-70-65
komórka wierzycielska – nr telefonu 508-070-453

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Najprościej zrobić to przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje. Jeżeli złożysz swoje zeznanie w formie elektronicznej szybciej otrzymasz zwrot nadpłaconego podatku – urząd skarbowy zrealizuje zwrot w terminie do 45 dni.