W poniedziałek 3 czerwca o godz. 19.00 w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania do odnawialnych źródeł energii (OZE).

OZE małopolska


Spotkanie skierowane jest do mieszkańców, którzy już wcześniej zadeklarowali udział w realizowanym przez Gminę projekcie - zarówno tych z listy podstawowej, jak i rezerwowej.

Gmina Trzebinia wspólnie z innymi samorządami realizuje projekt pn. „Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin: Nowy Targ, Miasta Nowy Targ, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Brzesko, Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż oraz Trzebinia”, w ramach Poddziałania 4.1.1 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. Projekt zakłada u zainteresowanych osób instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła do c.w.u. oraz ekologicznych kotłów na biomasę.

 

Na czerwcowym spotkaniu w Domu Kultury „Sokół” przedstawione zostaną aspekty organizacyjne i finansowe, związane z montażem indywidualnego zestawu OZE. Będzie można zapoznać się między innymi z treścią umowy o dofinansowanie.

 

Zgodnie z Projektem, Gmina Trzebina w swoim zakresie przewiduje montaż:

- 44 szt. kolektorów słonecznych o łącznej mocy zainstalowanej 0,41 MW

- 25 szt. powietrznych pomp ciepła o łącznej mocy zainstalowanej 0,08 MW

- 103 szt. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 0,40 MW

- 6 szt. kotłów na biomasę o łącznej mocy zainstalowanej 0,10 MW

 

Treść umowy

 

Zdjęcie ze strony Małopolska w zdrowej atmosferze

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.