98 prac wpłynęło do konkursu plastycznego pn. „Moja Karta Trzebińska”, organizowanego przez Urząd Miasta w Trzebini. W poniedziałek w Domu Kultury „Sokół” wręczono nagrody autorom tych najlepszych.

moja karta tzrebińska

Zdobywcy I miejsc i wyróżnieni w konkursie "Moja Karta Trzebińska" w towarzystwie Jarosława Okoczuka, Burmistrza Miasta Trzebini

Jury na czele z Anitą Lipnicką, zastępcą burmistrza Trzebini, nie miało łatwego zadania. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem. Zaskakujące były także techniki wykonania.

- Byliśmy pod ogromnym wrażeniem – przyznaje Anita Lipnicka.

Jury przy ocenie brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, wyobraźnię autora, estetykę, samodzielność wykonania. Ostatecznie w kategorii klas I-VI szkół podstawowych przyznało trzy wyróżnienia. Zdobyli je:

Nikola Pytlik ze Szkoły Podstawowej nr 6

Karolina Trębecka ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach

Maciej Mulka ze Szkoły Podstawowej w Czyżówce

I miejsce w tej kategorii wiekowej otrzymała Wiktoria Bartosik ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini.

moja karta trzebińska 1

Nagrodę odbiera Małgorzata Kraciuk

Natomiast wśród starszych uczniów I nagrodę przyznano Małgorzacie Kraciuk ze Szkoły Podstawowej w Psarach. Praca Małgosi posłużyła jako wzór do opracowania etykiety dla instytucji i przedsiębiorców, przystępujących do programu Małej Karty Trzebińskiej. System zniżek dla dzieci i młodzieży zacznie obowiązywać 21 czerwca. Dokumentem uprawniającym do otrzymania zniżki jest ważna legitymacja szkolna.

moja karta tzrebińska 4

 Przedstawiciele szkół, biorących udział w konkursie

Konkurs plastyczny pn. „Moja Karta Trzebińska” skierowany był do uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miał na celu rozwój wyobraźni, kreatywnego myślenia wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie uczucia tożsamości i odpowiedzialności za małą Ojczyznę.

Galę, podczas której wręczano nagrody, uświetniły występy podopiecznych Domu Gromadzkiego na Wodnej w Trzebini. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.