„Kręci mnie bezpieczeństwo nad…wodą” w Libiążu

Chrzanowscy policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Ruchu Drogowego promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństw nad…wodą” w ramach „Bezpieczne Wakacje 2019”.

W ubiegłą sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie rozmawiali z mieszkańcami Libiąża o bezpieczeństwie nad wodą, ale i nie tylko. Cały happening zorganizowany był przez Libiąskie Centrum Kultury w ramach Jubileuszowych „Dni Libiąża” związane z 50-rocznicą nadaniu praw miejskich temu miastu.

Świetna, słoneczna pogoda sprawiła, że nad miejski basen przybyło bardzo dużo rodzin, a nad ich bezpieczeństwem czuwało Miejskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Chrzanowa.

Na stoisku policyjnym dzieci mogły zobaczyć , dotknąć i przymierzyć kamizelki, czapki, kaski i pałki policyjne. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się quizy i konkursy o bezpiecznym wypoczywaniu nad wodą oraz profilaktyce prewencyjnej. Za dobre odpowiedzi dzieci otrzymywały różne gadżety i upominki. Możliwość zrobienia sobie odcisków linii papilarnych budziła frajdę nie tylko u najmłodszych ale także ich opiekunów.

Do znakowania rowerów ustawiała się kolejka, każdy kto przejechał na swoim rowerze, posiadał przy sobie dokument tożsamości i dowód zakupu roweru mógł go sobie oznakować.

Dorośli mieli także doskonałą okazję, aby sprawdzić jak człowiek reaguje po zażyciu substancji psychoaktywnych poprzez pokonanie slalomu z założonymi narko-goglami.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.